AKTUALNOŚCI

ASUS zdobywcą 23 nagród podczas Good Design Awards 2012

W drugiej połowie listopada w Tokio odbyła się gala wręczenia nagród Good Design Awards 2012, na której ASUS zdobył 23 nagrody za osiągnięcia w designie i inżynierii. Wyróżnienia te odzwierciedlają przyjętą przez firmę filozofię In Search of Incredible („W poszukiwnaiu niesamowitego”). Wśród zwycięzców znalazły się produkty z wielu różnych linii, z których dwa trafiły na listę Best 100.

Na jury wyjątkowe wrażenie zrobiła zwłaszcza lekka i smukła konstrukcja oraz biznesowa funkcjonalność Ultrabooka ASUSPRO BU400. W rankingu Best 100 znalazła się również płyta główna ROG Maximus V Formula, którą wyposażono w pierwszy na świecie hybrydowy układ chłodzący powietrzem i cieczą. Ceremonia przyznania prestiżowych nagród organizowana przez JDP (Japan Institute of Design Promotion – Japoński Instytut Promowania Wzornictwa) odbyła się już po raz pięćdziesiąty piąty, a w konkursie rozpatrzono w tym roku 3132 zgłoszenia z całego świata.

Inni zdobywcy Good Design Award to między innymi:

ASUS TAICHI – hybryda notebooka i tabletu z dwustronnym ekranem Full HD IPS,

Seria poręcznych, ultralekkich urządzeń ASUS ZENBOOK™ - pierwszych Ultrabooków™ wyposażonych w ekrany Full HD IPS,

Seria ASUS VivoTab™ - smukłe i lekkie tablety VivoTab, o przekątnej 11,6 cala, z systemem Windows 8 oraz 10-calowe VivoTab RT z systemem Windows RT wyposażone w multidotykowe ekrany IPS+ o szerokim kącie widzenia i opcjonalną klawiaturę zewnętrzną. Oba modele posiadają wytrzymałą obudowę o metalicznym wykończeniu,

ASUS Transformer Pad TF300 – niedrogi tablet oferujący bogactwo funkcji i obudowę w trzech wariantach kolorystycznych. Urządzenie zawdzięcza swoją nazwę opcjonalnej stacji dokującej, dzięki której tablet przemienia się w notebook.

ASUS PadFone™ - w pełni funkcjonalny smartfon z systemem Android ICS, który przemienia się w tablet po podłączeniu PadFone™ Station.

Coroczny konkurs Good Design Awards odbywa się od 1957 roku i jest uznawany przez International Council of Societies of Industrial Design za jedną z najważniejszych imprez w świecie designu. Zanim dojdzie do wyłonienia zwycięzców, zgłoszone kandydatury przechodzą podwójny proces rygorystycznej ewaluacji i selekcji. Brane są wtedy pod uwagę nie tylko walory estetyczne, lecz także zdolność produktów do odpowiadania na aktualne trendy w gospodarce, przemyśle i społeczeństwie. Zwycięzcy otrzymują prawo do posługiwania się rozpoznawanym na całym świecie logiem G-Mark - symbolem doskonałego designu.

Twórczy design znajduje się  w samym sercu przyjętej przez ASUS filozofii projektowej podsumowanej w haśle Start with People („Zacznij od ludzi”). Zespół projektantów skupia się na zrozumieniu potrzeb klientów i dostarczeniu im inspirujących produktów. Wręczone nagrody są wyrazem uznania dla wysiłków wkładanych przez projektantów ASUS w swoją pracę, a także stanowią świadectwo idei In Search of Incredible.

Źródło: ASUS

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.