AKTUALNOŚCI

Premiera Advance Steel 2013

GRAITEC europejski producent oprogramowania do modelowania i tworzenia dokumentacji dla branży budowlanej ogłasza premierę wersji 2013 Advance Steel - flagowego produktu do modelowania 3D i detalowania konstrukcji stalowych.

Advance Steel jest przeznaczony dla inżynierów branży budowlanej, którzy wymagają łatwego w użyciu oprogramowania do modelowania 3D i automatycznego generowania dokumentacji. Advance Steel działa w oparciu o cyfrowy model konstrukcji (BIM / Building Information Model) i automatyzuje proces tworzenia dokumentacji rysunkowej, zestawień materiałów oraz plików NC do obrabiarek numerycznych. Advance Steel w znaczącym stopniu zwiększa produktywność i jakość generowanej dokumentacji przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka wystąpienia błędów. Program pozwala użytkownikom również na wymianę informacji o modelu ze wszystkimi uczestnikami procesu projektowego.

Główne kategorie usprawnień w wersji 2013:

  • Większa ergonomia i łatwość użycia
  • Nowe narzędzia zwiększające produktywność
  • Dostosowanie do nowych rynków: Australia, Indie, Brazylia

WIĘKSZA ERGONOMIA I ŁATWOŚCI UŻYCIA

Niezależność od platformy AutoCAD® od wersji 2012 sprawiła, że Advance Steel zwiększa swoją ergonomię i łatwość użycia poprzez dostarczenie nowego interfejsu użytkownika w postaci tzw. „palet narzędzi”, które zawierają animowane przyciski i podpowiedzi. Nowe funkcje, jak i bezpośredni dostęp do rysunków warsztatowych poprzez proste kliknięcie prawym przyciskiem myszy w modelu, czy zwiększone możliwości pracy z grupą połączeń, a także dalsze uproszczenie wielu innych procedur w nowej wersji.

NOWE NARZĘDZIA ZWIĘKSZAJĄCE WYDAJNOŚĆ

Advance Steel zawiera wiele nowych innowacji: po pierwsze, możliwość tworzenia własnych połączeń użytkownika w modelu, przechowywania ich i ponownego użycia w kolejnych projektach, w różnych sytuacjach, dzięki możliwości swobodnej ich adaptacji.

Olivier RASQUIER, Projektant konstrukcji stalowych w biurze Ets J-C FASSLER (Francja) oraz beta tester wersji 2013:

„Do tej pory, bardzo często tworzyłem moje połączenia ręcznie, ponieważ wszystkie moje projekty są specyficzne. Dzięki Advance Steel 2013 mogę tworzyć własne połączenia i zapisywać je w mojej bibliotece połączeń. Następnie w łatwy sposób mogę używać ich ponownie w kolejnych projektach, ponieważ automatycznie dostosowują się do nowej sytuacji: zmiana orientacji profilu, inny przekrój itp. Dodatkowo mogę je kopiować i tworzyć zupełnie nowe, bo nic już nie jest niezmienne.”

W wersji 2013 dodano również nowe połączenia dla profili zimnogiętych (systemy antyzwichrzeniowe, połączenia belek okapowych, połączenia ryglówki ściennej), a tworzenie dla nich rysunków jest szybsze i wydajniejsze.

Wśród wielu nowych funkcji dostępnych w programie pojawiła się możliwość tworzenia linii spawu na rysunkach. Funkcja ta działa w oparciu o technologię rozpoznawania „punktów charakterystycznych”, które aktualizują się automatycznie, kiedy występują zmiany w modelu, co również ma zastosowanie w przypadku aktualizacji wymiarów. Innowacje te zapewniają większą wydajność w zakresie modelowania oraz generowania dokumentacji dla elementów wysyłkowych oraz w znaczącym stopniu zwiększają produktywność użytkownika.

Pakiety Advance Steel Professional oraz Premium zostały wzbogacone dodatkowo o moduł API (Application Programming Interface), który pozwala użytkownikom posiadającym umiejętności w zakresie programowania rozszerzenie i dostosowanie oprogramowania do specyficznych potrzeb.

DOSTOSOWANIE DO NOWYCH RYNKÓW

Wersja 2013 została zlokalizowana na potrzeby rynków: australijskiego, indyjskiego i brazylijskiego.

Poza tłumaczeniem, dostosowano domyślne ustawienia programu na potrzeby poszczególnych rynków, uzupełniono biblioteki profili, śrub, pokryć oraz przygotowano style rysunkowe zgodne z lokalnymi standardami.

Advance Steel 2013 dodatkowo został rozszerzony o charakterystyczne połączenia dla rynku australijskiego.

  • Data wydania wersji 2013:  5 grudzień 2012
  • Dostępne pakiety: Standard / Professional / Premium
  • Kompatybilność z systemem Windows: Windows 8, Windows 7, Windows Vista (32-bitowe oraz 64-bitowe)
  • Kompatybilność z AutoCAD®: AutoCAD® 2013, 2012, 2011, 2010 (32-bitowe oraz 64-bitowe)
  • Obsługiwane formaty: DWG, DXF, IFC, CIS/2, PSS, SDNF, KISS, DSTV
  • Dostępne wersje językowe: chińska, czeska, angielska, holenderska francuska, angielska niemiecka, węgierska, włoska, japońska, polska, rumuńska, rosyjska, hiszpańska
Źródło: Datacomp

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.