AKTUALNOŚCI

Nowoczesne rozwiązanie Epson do tworzenia płyt Blu-ray

Korzystając z bogatych doświadczeń w zakresie urządzeń do produkcji płyt, firma Epson wprowadza na rynek sztandarowy produkt PP-100IIBD do tworzenia płyt Blu-ray. Najnowszy model w rodzinie urządzeń Discproducer jest wyposażony w najlepsze nagrywarki Blu-ray klasy Archival grade (seria Pioneer PR1), które przewyższają standardy branżowe i oferują niezwykłą precyzję produkcji przy wyjątkowo niskim współczynniku błędów.

Oprócz supernowoczesnych napędów dyskowych, urządzenie PP-100IIBD jest wyposażone w interfejs USB 3.0 SuperSpeed umożliwiający nagrywanie i drukowanie etykiety co najmniej ośmiu płyt Blu-ray w ciągu godziny. Dzięki możliwości wyprodukowania do 100 płyt BD-R o pojemności 50 GB lub ponad czterech terabajtów danych w jednej serii PP-100IIBD doskonale sprawdza się w organizacjach prowadzących cyfryzację i archiwizację dużych ilości danych, m.in. w sektorach rządowym i medycznym, stacjach radiowych lub telewizyjnych i agencjach reklamowych.

Epson jest także jedynym producentem z doświadczeniem zarówno w dziedzinie robotyki, jak i drukarek. W pełni automatyczne ramię AcuGrip BD, opatentowane przez firmę Epson, chwyta płyty pojedynczo, nawet jeśli te przywierają do siebie. Dzięki temu użytkownik może poświęcić czas innym zadaniom, podczas gdy produkcja przebiega całkowicie automatycznie i bez nadzoru.

PP-100IIBD umożliwia także wykonywanie fotograficznej jakości precyzyjnych nadruków na powierzchni płyt. Głowica drukująca Epson Micro Piezo pozwala uzyskać tekst o wyjątkowej ostrości nawet przy najmniejszych rozmiarach czcionek. System sześciu osobnych wkładów atramentowych pozwala uzyskać niskie koszty produkcji jednej płyty, a umieszczony z przodu urządzenia wyświetlacz LED umożliwia łatwe monitorowanie poziomu każdego koloru atramentu.

Urządzenie PP-100IIBD jest bardzo proste w obsłudze. Dołączone oprogramowanie Total Disc Maker 5.0 jest intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Zaawansowane funkcje umożliwiają m.in. wyszukiwanie przez odczyt plików w stosie płyt czy drukowanie etykiet z wykorzystaniem funkcji wydruk seryjny - innej zawartości na powierzchni każdej płyty przy produkcji masowej.

„Dzięki dokładności i niezawodności urządzeń z serii Discproducer firma Epson ma ugruntowaną pozycję lidera rynku. Właśnie dlatego ponad 50% europejskich szpitali archiwizujących dane pacjentów na płytach CD/DVD wybiera rozwiązania Epson1” – mówi Grzegorz Moch, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Discproducer PP-100IIBD trafi do sprzedaży w styczniu 2013 r. Orientacyjna sugerowana cena detaliczna 32 300 zł (z VAT).

Funkcje

Precyzyjne nagrywarki Blu-ray Archival grade (seria Pioneer PR1)

Interfejs USB 3.0 SuperSpeed

Szybka produkcja płyt – 8,5 płyty Blu-ray o pojemności 25 GB na godzinę

Wysoka wydajność – do 100 płyt Blu-ray, ponad 4 TB w jednej serii i bez nadzoru

Trwałość danych – możliwość przechowywania przez ponad 50 lat doskonale sprawdza się w archiwizacji długoterminowej

Produkcja jedno- i dwuwarstwowych płyt Blu-ray, DVD i CD

Wymienialne napędy BD i wkłady konserwacyjne do pracy ciągłej i dużych obciążeń

Najniższe koszty długoterminowej archiwizacji w przeliczeniu na 1 GB w porównaniu z innymi metodami przechowywania danych

Wysoka jakość nadruków na powierzchni płyt i ponad 1000 płyt z jednego zestawu wkładów atramentowych

Oszczędność pieniędzy dzięki pojedynczym wkładom atramentowym – wymienia się tylko zużyty kolor

 

Źródło: Epson

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.