Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Aktualizacja oprogramowania dla piórka Inkling od Wacoma

Cyfrowe pióro do szkicowania jest kompatybilne z wieloma kreatywnymi programami jak Adobe CS6 i Autodesk SketchBook Pro 6

Wacom ogłosił dzisiaj, że Inkling –  cyfrowe piórko do szkicowania, które pozwala użytkownikom pracować  nad pomysłami na papierze i przekształcać je w formę cyfrową, wspiera oprogramowanie Adobe CS6 i Autodesk Sketch Book Pro 6. Aktualizacja jest dostępna na stronei Wacom Europe.

Zaprojektowany do opracowywania wstępnych koncepcji i pomysłów powstałych w trakcie kreatywnych burz mózgów, Inkling stanowi pomoc pomiędzy szkicowaniem na zwykłych kartkach a cyfrowym rysowaniem na komputerze. Użytkownikom takim jak artyści, ilustratorzy czy graficy daje możliwość szkicowania prawdziwym tuszem na papierze, a po przeniesieniu projektów w świat cyfrowy, umożliwia dalszą pracę nad nimi przy pomocy komputera.

Cyfrowego pióra Inkling można używać na standardowym papierze czy w szkicowniku. Aby przenieść pracę z notatnika i zapisać ją w formie cyfrowej, wystarczy umieścić bezprzewodowy odbiornik na brzegu kartki zwracając uwagę na to, aby zapewnić odbiornikowi niezakłócone pole do obserwacji końcówki piórka. Rysik wykorzystuje opracowaną przez firmę Wacom technologię rozpoznawania siły nacisku (1024 poziomy czułości) w celu wykrycia jako mocno pióro jest przyciskane do papieru podczas szkicowania. Te różnice stopnia nacisku pojawiają się w wersji cyfrowej rysunku. Ponadtwo podczas szkicowania na kartce papieru Inkling tworzy warstwy, nad którymi można pracować już na komputerze.

Kiedy szkic jest zakończony, odbiornik należy podłączyć  do komputera za pomocą USB aby przesłać pliki, które zostają zapisane w formie wektorowej lub jako mapa bitowa. Mogą one być otwierane za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania Inkling Sketch Manager, który służy do edytowania, usuwania lub dodawania warstw oraz zmiany formatów i przesyłania plików do edycji w kreatywnych aplikacjach takich jak Adobe Photoshop czy Illustrator CS6 (obydwa systemy operacyjne 32bit i 64bit) oraz Autodesk Sketchbook Pro 6. Ponadto pliki można zapisać jako JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG i PDF, jeśli chcemy do ich edycji użyć jeszcze innych aplikacji. Inkling wspomagany jest również przez system Mac OS 10.8.

Dla Klientów, którzy kupili już cyfrowe piórko Inkling lub chcą je niebawem kupić, Wacom przygotował nową wersję Inkling Sketch Manager 1.1. Aktualizacja jest dostępna do pobrania dla wszystkich zarejestrowanych Klientów firmy Wacom na  https://www.wacom.eu/register/.

Dostępność i cena

Cyfrowe piórko Inkling kosztuje 169.90 € (z VAT) i jest od teraz dostępne za pośrednictwem partnerów firmy Wacom lub w sklepie internetowym Wacom eStore http://eu.shop.wacom.eu/products/inkling

Źródło: WACOM

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.