AKTUALNOŚCI

SolidCAM i MITCalc

W listopadzie do ofery rozwiązań programowych CNS dołączyły dwa nowe oprogramowania: SolidCAM oraz MITCalc.

SolidCAM

SolidCAM to innowacyjne i nowoczesne oprogramowanie CAM nowej generacji zapewniające pełną asocjatywność z systemem CAD. Wszystkie zalety parametrycznego projektowania w SolidWorks zostały tu z powodzeniem wykorzystane i rozszerzone o możliwość generowania ścieżek narzędzia dla obrabiarek CNC. SolidCAM jest w pełni zintegrowany z SolidWorks co pozwala generować ścieżki bezpośrednio na modelu CAD.

SolidCAM zawiera technologię iMACHINING, która przyspiesza pracę od 2 do 3 razy. iMachining synchronizuje maszynę, frez, materiał i ścieżkę narzędzia w jednym module CAM. Inteligentny system, który automatycznie dostosowuje się do materiału, geometrii, narzędzia i obrabiarki, pomagając użytkownikowi przeprowadzenie operacji, eliminując żmudny proces testowania i wyszukiwania błędów (i uszkodzone narzędzia).

Jeśli szukasz potężnego, a przy tym łatwego w nauce i przyjaznego użytkownikowi programu CAM, jeśli pragniesz wykorzystać najnowsze strategie obróbkowe, jeśli chcesz wykorzystać pełną moc obliczeniową rdzeni i procesorów, a także wykorzystać moduł CAD SolidWorks w obszarze CAM, to SolidCAM jest właśnie dla Ciebie.

MITCalc

MITCalc jest wielojęzycznym* zestawem dedykowanym do mechanicznych, przemysłowych i technicznych obliczeń wykorzystywanym w codziennych zadaniach zawodowych inżynierów i konstruktorów. Bez potrzeby eksperckiej wiedzy użytkownicy mogą w pewny, dokładny i przede wszystkim szybki sposób zrealizować projektowanie komponentów, otrzymać wynik oraz rozwiązać problem techniczny. MITCalc pomaga przy projektowaniu przekładni zębatych, pasowych, łancuchowych, czołowych, sprężyn oraz połączeń śrubowych.
 
MITCalc to otwarty system zaprojektowany w programie Microsoft Excel, który zapewnia modyfikacje, wprowadzanie rozszerzeń bez żadnych umiejętności programowania, ale też wzajemne łączenie obliczeń, co jest ewenementem w rozwoju aplikacji obliczeniowych dostosowanych do potrzeb użytkownika. Obliczenia są realizowane w anglosaskim bądź metrycznym systemie miar i wag i przedstawiane zgodnie z normami ANSI, ISO, DIN, BS, CSN bądź japońskim standardem.

*dostępny w języku polskim

 

Źródło: CNS Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.