AKTUALNOŚCI

Seminarium pod tytułem „iMachining – Innowacyjne podejście do obróbki CNC”

Seminarium pod tytułem „iMachining – Innowacyjne podejście do obróbki CNC”  odbyło się 14 listopada 2012 r. na terenie Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli.

Głównym organizatorem spotkania była firma Premium Solutions, lider w dziedzinie rozwiązań  inżynierskich CAD/CAM oraz jedyny autoryzowany dealer oprogramowania SolidCAM na terenie Polski. Partnerami spotkania był Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli, który jest renomowanym ośrodkiem innowacji technologicznej oraz firmy 3DConnexion i Hoffmann Group – Perschmann.

Seminarium rozpoczęło się od prezentacji ofert firmy 3DConnexion oraz Hoffmann Group – Perschmann. Kolejnym punktem było wyjaśnienie, na czym polega innowacyjność technologii iMachining oraz w jaki sposób generuje się tak wydajne ścieżki obróbki. Zostało to na koniec podsumowane kilkoma przykładami od klientów, u których uzyskano oszczędność czasu na poziomie 50-90%.

W kolejnej części spotkania można było zobaczyć jak prosty w obsłudze jest system SolidCAM iMachining i jak za jego pomocą generuje się obróbki dla modeli 2D oraz 3D. Na koniec zostały przedstawione porównania czasu, jakie osiąga się przy standardowych obróbkach a jakie przy wykorzystaniu technologii iMachining, które wykazały skrócenie czasu obróbki o około 70% oraz mniejsze zużycie narzędzi.

Na koniec zaprosiliśmy zgromadzonych gości na halę, na której można było zobaczyć  na żywo, obróbki prezentowane chwile wcześniej na sali wykładowej. Pokazy wykonane były na maszynie Mazak VTC 300/30SR a narzędzia użyte w trakcie tych procesów dostarczyła firma Hoffmann Group – Perschmann. Materiały, w których były wykonane modele to aluminium oraz stal o wysokiej twardości. Czasy obróbek były takie same jak w wygenerowanych symulacjach, co pokazuje, że technologia iMachining sprawdza się nie tylko w teorii, ale także w praktyce, dzięki czemu zyskujemy oszczędność czasu pracy maszyny oraz dłuższe „życie” narzędzia, które możemy wykorzystywać do większej ilości prac.

W seminarium uczestniczyło ponad 70 osób z firm, z których większa część należy do Stowarzyszenia Doliny Lotniczej oraz kooperanci Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli. Mimo sceptycznego nastawienia na początku wiele osób jest zainteresowanych testowaniem technologii iMachining na własnych produktach i rozważa wdrożenie tego systemu we własnej firmie.

Źródło: Premium Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.