AKTUALNOŚCI

Lenovo wprowadza do oferty cienkie notebooki S300

Najnowsza seria notebooków Lenovo IdeaPad S300 zaskoczy użytkowników nie tylko nowoczesnym rozwiązaniami, ale także niewielką wagą i poręcznymi rozmiarami. Notebooki S300 są przeznaczone 
dla konsumentów poszukujących komputera gwarantującego moc obliczeniową, długi czas pracy na baterii oraz stylowy wygląd. Całości dopełnia bardzo przystępna cena, co sprawia, że nowy sprzęt od Lenovo może funkcjonalnie konkurować z wieloma ultrabookami.

Wydajne i inteligentne

Procesor Intel Core i3 2365M gwarantuje użytkownikom wydajność na należytym poziomie. Ten dwurdzeniowiec sprawdzi się idealnie nie tylko w trakcie pracy typowo biurowej oraz odtwarzania filmów o wysokiej rozdzielczości (Full HD). Intel Core i3 2365M to procesor typu ULV (Ultra Lov Voltage), co oznacza to, że jego pobór mocy został ograniczony do minimum w celu wydłużenia czasu pracy na baterii.

Energooszczędna karta graficzna Intel HD 3000 jest zintegrowana z procesorem i doskonale nadaje się do odtwarzania multimediów jak filmy i ulubiona muzyka. Największym jej atutem jest niski pobór mocy, który umożliwi jeszcze dłuższą pracę na jednym naładowaniu baterii. Superszybki dysk SSD w obecnych czasach jest w dalszym ciągu luksusem. Lenovo S300 dostarcza luksusu wprost do rąk klientów. Dzięki zamontowanemu SSD system Windows 8 wystartuje w zaledwie kilka sekund i już po tym czasie stanie się w pełni gotowy do podjęcia wyznaczonych działań! SSD to także kilkukrotnie szybszy zapis i odczyt plików. Dodatkowym atutem Lenovo S300 jest pojemny dysk twardy - 500 GB przestrzeni na różne dane gwarantuje drugi z dysków ukrytych pod elegancką obudową Lenovo S300. To wystarczająca ilość miejsca na przechowywanie dokumentów, muzyki, zdjęć i filmów.

Długi czas pracy na baterii i nowoczesne łącza

Dzięki aplikacji Lenovo Energy Managment laptop doskonale zarządza zasobami energii. W zależności od wykonywanej pracy zmieni ustawienia jasności ekranu oraz wydajności poszczególnych podzespołów. Dzięki temu możliwe jest aż pięć godzin czasu pracy na jednym tylko ładowaniu baterii!

Szybki port USB 3.0 pozwala na przesyłanie danych z kilkukrotnie większą prędkością (nawet 10 razy większą) niż przez złącze poprzedniej generacji - USB 2.0. W gnieździe tym płynie prąd o natężeniu 
900 mA, co pozwoli na jeszcze szybsze ładowanie telefonu. Port ten został oznaczony niebieskim kolorem i wyróżnia się od reszty gniazd USB - wszystko dla wygody użytkowników! Jeśli chcesz czasem przenieść wzrok i swoją pracę na nieco większy ekran Lenovo S300 wyposażono w nowoczesne wyjście HDMI, dzięki któremu można przesyłać obraz o wysokiej rozdzielczości (i jakości!) wprost na ekran telewizora oraz monitora. Sprzęt posiada wbudowaną kamerę internetową, która rejestruje obraz w rozdzielczości 720p (1280x720 pikseli) oraz dobrej jakości wbudowany mikrofon do wideo konferencji.

Inne ciekawe rozwiązania

  • wyspowa klawiatura AccuType zapewnia odpowiednią ilość przestrzeni pomiędzy poszczególnymi klawiszami, która nie tylko zwiększa precyzję pisania i minimalizuje ryzyko błędów, ale także pozwala na łatwiejsze czyszczenie powierzchni laptopa,
  • technologia Intel ® Wireless Display pozwoli na bezprzewodowe przekazywanie obrazu,
  • za pomocą przycisku oraz funkcji OneKey Rescue można przywrócić system Windows 8 do stanu fabrycznego oraz bez żadnego problemu, wygodnie utworzyć jego kopię zapasową. Funkcja ta zadziała nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony,
  • błyskawiczne i wygodne logowanie z funkcją VeriFace ™ - system rozpoznawania twarzy pozwoli zapomnieć o nużącym wpisywaniu hasła podczas logowania się do systemu. Technologia zapamięta owal i rysy twarzy użytkownika i przy każdym logowaniu poprosi go o zbliżenie jej 
    do wbudowanej kamery. Po pozytywnej weryfikacji nastąpi logowanie. To takie proste!

S300 to laptop, którego przekątna ekranu wynosi 13,3-cala wyświetla obraz z rozdzielczością 1366x768 pikseli. Notebook waży poniżej 1,8 kg.

Ceny i dostępność

Modele Lenovo IdeaPad S300 są dostępne w Polsce od listopada 2012 – ceny rozpoczynają się od 1799 złotych dla użytkownika końcowego.

Źródło: Lenovo

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.