AKTUALNOŚCI

Nowe karty FirePro S od AMD

Firma AMD uruchomiła wczoraj  sprzedaż najpotężniejszych kart graficznych AMD FirePro S9000 i S7000 dla serwerów w formacie podwójnym i pojedynczym, przeznaczonych do obliczeń, infrastruktury wirtualnych pulpitów (VDI) i wdrożeń w graficznych stacjach roboczych w centrach danych.  Zbudowane w oparciu o architekturę nowej generacji Graphics Core Next firmy AMD i inteligentne technologie AMD PowerTune i AMD ZeroCore Power, karty graficzne AMD FirePr0 S9000 i S7000 redukują zużycie prądu o 95% w stanie bezczynności, oferując niezrównaną oszczędność kosztów operacyjnych w trakcie użytkowania centrum danych.

Korzystając z przeznaczonych do serwerów kart graficznych AMD FirePro S9000 i S7000, menedżerowie IT mogą teraz efektywnie ustalać listę codziennych zadań dla centrów danych, jednocześnie umożliwiając administratorom bezpieczne zarządzanie obciążeniem roboczym z praktycznie każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Posiadając możliwość ustawienia wielu wirtualnych pulpitów naukowcy, inżynierowie i profesjonalni graficy mogą mieć dostęp do profesjonalnych zasobów takich jak komputerowo wspomagane projektowanie (CAD), aplikacje multimedialne, otrzymując dzięki temu wydajność klasy stacji roboczej w skalowalnym otoczeniu sieciowym.

Wspierając czołowe technologie wirtualizacji

Karty graficzne przeznaczone do serwerów AMD FirePro S9000 i S7000 oferują zwiększone możliwości dla VDI, jednocześnie wspierając technologie wirtualizacji oferowaną przez firmy Citrix, Microsoft i VMware, umożliwiając zamontowanie wielu kart graficznych w jednym serwerze i zapewniać zdalne wsparcie wielu użytkownikom. Użytkownicy mogą także uzyskać dostęp do ich pulpitu z praktycznie każdego wybranego przez nich urządzenia: od drobnych terminali po laptopy, tablety i smartfony. Demo oprogramowania VMware ESXi korzystające z technologii „direct GPU pass-through” i działające na karcie graficznej AMD FirePro S9000 można obejrzeć na targach VMWorld 2012 na stoisku firmy AMD (#801). Wraz z korporacyjnym zamiennikiem komputera działającym na kartach graficznych przeznaczonych do serwerów AMD FirePro S9000 i S7000 i Microsoft RemoteFX, specjaliści IT mogą zapewnić wielu użytkownikom dostęp do popularnych aplikacjach biurowych za sprawą pojedynczej karty graficznej zamontowanej w serwerze.
Te nowe karty graficzne przeznaczone do serwerów wspierają również technologię „direct GPU pass-through” dla serwerów XenServer firmy Citrix.

Uniwersalność i skalowalność

Obie karty graficzne do serwerów oferują elastyczne i skalowalne rozwiązania zdolne wspierać wdrożenia zdalnych pulpitów, farmy renderujące, tradycyjne aplikacje graficzne stacji roboczych i implementacje przetwarzania wysokiej wydajności (HPC), które generują wielką masę obliczeń zmiennoprzecinkowych. Dzięki jednemu, ujednoliconemu sterownikowi wdrożenie do centrów danych przeznaczonych do serwerów kart graficznych AMD FirePro S9000 i S7000 pozwala na redukcję kosztów operacyjnych i czasu spędzonego
na serwisowaniu poszczególnych systemów, poprawiając walory użytkowe i zabezpieczając najważniejsze dane.

Kluczowe funkcje kart graficznych przeznaczonych do serwerów AMD FirePro S9000

  • Niezrównana moc obliczeniowa: dostarczając moc obliczeniową pojedynczej precyzji rzędu 4 teraflopsów, karty graficzne AMD FirePro są 2,4-krotnie szybsze od produktów konkurencji bez trudu przetwarzając nawet najbardziej skomplikowane obliczenia i zadania graficzne.

  • Wydajna pamięć:wyposażone w 6 GB bufor pamięci typu GDDR5, karty graficzne AMD FirePro S9000 zapewniają do 1,49 większą przepustowość pamięci niż produkty konkurencji, co oznacza wyjątkową precyzję i dokładność w skomplikowanych obliczeniach graficznych.

  • Zoptymalizowane zarządzanie energią:Karta graficzna AMD FirePro S9000 pozwala menedżerom IT implementować wysoko wydajne rozwiązania, które ograniczają koszty operacyjne poprzez inteligentne oszczędzanie energii i unikalne technologie monitorujące firmy AMD.

Kluczowe funkcje kart graficznych przeznaczonych do serwerów AMD FirePro S7000

  • Potężna, jedno-zatokowa, pasywnie chłodzona wydajność: Oferując przepustowość pamięci rzędu 154 GB/s i moc 2,4 teraflopsówdla zmiennoprzecinkowych operacji pojedynczej precyzji, karta graficzna AMD FirePro S7000 to najpotężniejsza, pasywnie chłodzona, wielofunkcyjna, zajmująca jedną zatokę i przeznaczona do serwerów karta graficzna spośród dostępnych na rynku. Co więcej firma AMD jest obecnie jedyną firmą oferującą pojedyncze i pasywnie chłodzone karty graficzne dla serwerów.

  • Niskie koszty operacyjne: Pobierając maksymalnie 150 W mocy karty graficzne AMD FirePro S7000 pomagają zredukować koszty i złożoność środowisk serwerowych.

Cena

Zarówno AMD FirePro S9000 jak i S7000 są poddawane rygorystycznym testom, aby zapewnić niezawodną wydajność wymagającym środowiskom serwerowym i są również zabezpieczone o wiele dłuższym okresem gwarancji niż standardowe, konsumenckie karty graficzne. Ponadto w razie problemów firma AMD oferuje 24-godzinną pomoc techniczną. Serwerowa karta graficzna AMD FirePro S9000 jest dostępna w sugerowanej cenie 2499 $ amerykańskich, a karta AMD FirePro S7000 w cenie 1249 $.

Źródło: AMD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.