ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Aplikacja Drilling Calculator firmy Sandvik

Firma Sandvik Coromant udostępniła nową, darmową aplikacja na smartfony iPhone, za pomocą której można szybko i łatwo obliczać czas jednostkowy i koszty operacji wiercenia i gwintowania.

 

Darmowa aplikacja dla inżynierów, programistów i operatorów obrabiarek

Efektywność funkcjonowania zakładów produkcyjnych jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek, dlatego proponujemy nowe, błyskawiczne narzędzie umożliwiające oszacowanie czasu i kosztów wiercenia. Drilling Calculator to najnowsza, dostępna do pobrania aplikacja Sandvik Coromant, wspomagająca inżynierów, programistów i operatorów obrabiarek.

Po wprowadzeniu kilku podstawowych parametrów, takich jak średnica wierconego otworu, prędkość obrotowa i posuw, otrzymujemy nie tylko wiarygodne dane dotyczące czasu jednostkowego i kosztu wykonania pojedynczego otworu, lecz także inne przydatne informacje, np. zakresy tolerancji wymiarowych otworów i wałków zgodnie z normą ISO, oraz odnośniki do filmów poradnikowych w serwisie YouTube, czy na stronie internetowej Sandvik Coromant.

Eksperymentując z danymi wprowadzanymi do aplikacji możemy zaobserwować, że niewielkie modyfikacje parametrów znacząco wpływają na uzyskiwane wyniki.

Drilling Calculator jest dostępny w języku angielskim dla danych metrycznych lub calowych. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać z serwisu Apple App Store. Wystarczy wpisać "Coromant" w pasku wyszukiwania App Store, a poprzez smartfon użyć poniższego kodu QR. Aplikacja jest obsługiwana przez modele iPhone'a z systemem operacyjnym IOS 5.0 lub nowszym.

Sandvik Coromant planuje poszerzenie funkcjonalności aplikacji, m. in. wprowadzając obliczenia dotyczące operacji rozwiercania i udostępnienie wersji na smartfony z systemem Android.

Źródło: Sandvik Coromant

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.