Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

EPLAN eManage - łatwe zarządzanie projektami w chmurze

Cyfrowa transformacja inżynierii wciąż postępuje. Firma EPLAN przedstawia nową usługę do współpracy międzyprojektowej - EPLAN eManage – która, w ramach usług w chmurze obliczeniowej, umożliwia użytkownikom przesyłanie projektów platformy EPLAN do środowiska chmurowego, udostępnianie ich oraz dalszą pracę nad nimi. Wersja darmowa została uruchomiona w połowie marca, a rozszerzona, płatna wersja pojawi się w sierpniu 2021 roku.

Innowacyjne usługi w chmurze i systemy Platformy EPLAN są teraz jeszcze bardziej zintegrowane. Pierwszym krokiem było uruchomienie nowego rozwiązania programowego EPLAN eManage Free w połowie marca. To bezpłatne, oparte na chmurze obliczeniowej oprogramowanie umożliwia łatwe przesyłanie projektów z Platformy EPLAN i przeglądarek internetowych do bezpiecznego środowiska ePulse. Płatna wersja oprogramowania zostanie wydana w sierpniu i zaoferuje rozszerzoną funkcjonalność.

Współpraca międzyprojektowa

EPLAN eManage umożliwia łatwe przesyłanie, zarządzanie i udostępnianie projektów w chmurze. Zalety tego systemu są oczywiste, jako, że dzisiejszy ekosystem automatyki przemysłowej charakteryzuje się wieloma nieciągłościami podczas przetwarzania i przesyłania dokumentacji. Systemy Platformy EPLAN w połączeniu z nową usługą w chmurze umożliwiają współpracę w sieci producentom szaf sterowniczych i konstruktorom płyt montażowych, producentom OEM i integratorom systemów, a także operatorom maszyn i instalacji. Wszyscy oni pracują razem w ramach centralnego projektu, który można zsynchronizować na Platformie EPLAN za pośrednictwem EPLAN eManage w obie strony. Jasne prawa dostępu i przypisania ról
zapewniają bezpieczeństwo danych i elastyczność dostępu do projektów. Użytkownicy EPLAN Electric P8 i EPLAN Pro Panel już korzystają z tych zintegrowanych procesów, dzięki którym mogą w prosty sposób przesyłać swoje projekty do chmury i przenosić je z powrotem na Platformę EPLAN w celu dalszego przetwarzania.

Bezpośredni transfer danych do EPLAN eView

Wystarczy jedno kliknięcie, aby opublikować swoje dane projektowe bezpośrednio w EPLAN eView, W ten sposób określeni użytkownicy mają możliwość przeglądania i komentowania całych projektów. Ponadto umożliwia cyfrowe implementowanie procesów przeglądu między firmami, a dzięki przejrzystej, centralnej dostępności w chmurze, EPLAN eManage wspiera uczestników projektów w szybkim wyszukiwaniu określonych treści.

Zsynchronizowane, aktualne dane

EPLAN eManage oznacza, że Projekt EPLAN jest zsynchronizowany dla wszystkich uczestników projektu i użytkowników. Wprowadzane zmiany są widoczne dla wszystkich uczestników, a dokumentacja projektowa jest zawsze aktualna przez cały cykl życia projektu, a nawet w scenariuszach operacyjnych i usługowych.

Więcej informacji TUTAJ >>>

Źródło: AB-MICRO

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.