Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021

AKTUALNOŚCI

12-laserowa drukarka do metalu od SLM Solutions

Pionier selektywnego stapiania wiązką lasera firma SLM Solutions przedstawia nową maszynę SLM NXG XII 600. Długo oczekiwane urządzenie wyposażone jest w 12 laserów o mocy 1 kW każdy i ma możliwość drukowania detali o wymiarach 600x600x600 mm.

NXG XII 600 to najszybsza maszyna na rynku, 20 razy szybsza w porównaniu z drukarką wyposażoną w jeden laser np. SLM®280.  NXG jest wyposażona w innowacyjne funkcje techniczne (np. funkcja zoom) zapewniające najwyższą produktywność i niezawodność. Jest przeznaczona do zastosowań wielkoseryjnych, a także do drukowania dużych części, co otwiera nowe możliwości w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym i toruje drogę do przemysłowej produkcji seryjnej.

NXG XII 600 została zaprojektowana od podstaw z przeznaczeniem dla produkcji seryjnej i posiada zupełnie nowy , najbardziej kompaktowy układ optyczny . Wszystkie 12 układów optycznych zapewnia odpowiedni rozmiar plamki za pomocą systemu podwójnych soczewek zwanych funkcją zoom. Klient ma wybór między różnymi rozmiarami plamek w płaszczyźnie ogniskowej, co zwiększa szybkość przyrastania do 1000 cm3/h i więcej. Wytwarzanie większej ilości detali w jednym zadaniu umożliwia w ten sposób masową produkcję przy niskim koszcie jednostkowym.

Sam O'Leary, dyrektor operacyjny w SLM Solutions, jest przekonany do szybkiego wprowadzenia tych urządzeń na rynek i podkreśla, że rozpoczęła się nowa era w produkcji: „NXG Xll 600 to rewolucja w produkcji przemysłowej. 12 kW zainstalowanej mocy lasera jest naprawdę przełomowe i stanowi duży krok naprzód, nie tylko w przypadku wytwarzania przyrostowego, ale ogólnie w produkcji. Potencjalna redukcja kosztów i wzrost produktywności, które oferuje ta maszyna, oznacza, że po raz pierwszy w historii produkcji addytywnej, można produkować seryjnie z pełną integracją z łańcuchem dostaw ".

Aby ułatwić integrację NXG XII 600 z fabrykami i łańcuchami dostaw, częścią rozwiązania jest kilka zautomatyzowanych funkcji, takich jak automatyczna wymiana butli, automatyczny start , a także zewnętrzna stacja podgrzewania i zewnętrzna stacja usuwania proszku.

Aby uzyskać jednorodne właściwości budowanego detalu, SLM Solutions opracowała nową metodę laminarnego przepływu gazu wraz ze zoptymalizowaną konstrukcją komory oraz opatentowaną i sprawdzoną technologią addytywną. Klienci mogą również korzystać z opatentowanego dwukierunkowego nakładania warstw, które zostało tak przeprojektowane, aby było bardziej kompaktowe i zoptymalizowane pod kątem przepływu gazu.

NXG XII 600 charakteryzuje się solidną konstrukcją oraz nową termiką. Zmniejsza to odchylenia do minimalnych wymagań co do druku i umożliwia klientom drukowanie elementów ”zszytych’ razem  12 laserami. Dodatkowo maszyna jest wyposażona w zupełnie nowy interfejs użytkownika koncentrujący się na operatorze, co optymalizuje pracę i zmniejsza czas poświęcony na szkolenie. To po raz kolejny dowodzi, że SLM Solutions koncentruje się na wydajności, niezawodności i bezpieczeństwie.

Maszyna jest dostępna z dwiema różnymi metodami transportu proszku: rozwiązaniem opartym na grawitacji i rozwiązaniem próżniowym, które to metody  skracają do minimum przestoje między kolejnymi etapami prac.

Funkcje:

  • Komora robocza: 600x600x600 mm
  • 12 laserów o mocy 1 kW każdy
  • Funkcja „ZOOM”
  • Zintegrowane partycjonowanie pola skanowania dla równomiernego rozłożenia obciążenia pomiędzy wszystkimi 12 laserami
  • Automatyczna wymiana butli
  • Automatyczny start
  • Zewnętrzna stacja podgrzewania
  • Zewnętrzna stacja usuwania proszku
  • Najniższy koszt produkcji dzięki redukcji kosztu jednostkowego i czasu budowy
Źródło: WADIM-PLAS

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.