Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Bamboo Manga: tablet nie tylko do animacji

Firma Wacom, czołowy producent tabletów piórkowych i interaktywnych ekranów piórkowych, zapowiedziała dziś wprowadzenie do oferty modelu Bamboo Manga. Wersja specjalna tabletu to całościowe rozwiązanie do tworzenia cyfrowych ilustracji i komiksów w stylu manga. Jest idealnym rozwiązaniem dla rosnącej grupy miłośników mangi, komiksów oraz twórczości cyfrowej.

Tworzenie postaci w stylu manga jest teraz wyjątkowo łatwe — niezależnie od tego, czy naśladuje się mistrzów, czy też eksperymentuje samodzielnie. Nowy model Bamboo Manga łączy w sobie popularny tablet Bamboo Pen & Touch firmy Wacom z wysokiej jakości oprogramowaniem, takim jak Manga Studio Debut 4 oraz Anime Studio Debut 8. Dzięki temu stanowi świetne narzędzie dla zarówno doświadczonych, jak i początkujących artystów.

„Europejski rynek mangi rozwija się bardzo szybko. Naszym zdaniem jest to ciekawa dziedzina o dużym potencjale twórczym i entuzjastycznej grupie docelowej. Miłośnicy tego gatunku wyrażają podziw dla japońskiej kultury, tworząc własne dzieła” — wyjaśnia Rüdiger Spohrer, wiceprezes ds. marketingu Wacom Europe GmbH. „Kreatywność, pasja i japońskie korzenie to cechy, które dzielimy z tą społecznością i dzięki nim najlepiej rozumiemy, czego naprawdę oczekują fani mangi”.

Wersja specjalna tabletu przygotowana z myślą o twórcach mangi to dopiero początek. Mogą oni oczekiwać udziału firmy Wacom w konwencjach, atrakcyjnych inicjatyw związanych z mangą oraz możliwości prezentacji swoich prac na arenie europejskiej.

Wejdź do świata mangi

Rozwijanie umiejętności wymaga od twórców mangi przejścia na cyfrowy tryb pracy. Tablety Bamboo firmy Wacom zapewniają precyzję, która pomaga w bardziej naturalnym rysowaniu. Tablet o przyciągającym wzrok wyglądzie oraz czarno-limonkowych kolorach umożliwia ręczne rysowanie obrazów na komputerze — w ten sposób można jak najlepiej wykorzystać swój talent i podążać śladem słynnych twórców mangi. 

Tablet umożliwia poprawianie pomyłek, dodawanie efektów specjalnych zwiększających dramatyzm scen walki, a także edycję wyglądu postaci, która może zmieniać ubrania, broń i wyraz twarzy w obrazkowym scenopisie. Cyfrowe dzieła można udostępniać znajomym oraz innym fanom mangi za pośrednictwem serwisów społecznościowych i charakterystycznych dla tej kultury forów mangi.

Bamboo Pen & Touch pozwala na jednoczesne wprowadzanie danych piórem i wielodotykowo. Końcówka pióra i gumka mają do 1024 poziomów czułości nacisku. Dzięki takiej precyzji można dodawać do rysunków najdrobniejsze szczegóły. Funkcja obsługi wielodotykowej umożliwia powiększanie i obracanie dzieła przez zwykłe przeciągnięcie palcem po ekranie.

Tablet Bamboo Manga kontynuuje tradycje produktów wysokiej jakości firmy Wacom. Posiada cztery klawisze ExpressKeys, które można skonfigurować jako skróty. Za ich pomocą można zmniejszyć zależność od klawiatury komputera i zwiększyć efektywność pracy.

Zestaw Bamboo Wireless-Kit

Dostępny jest również opcjonalny zestaw Wireless-Kit, dzięki któremu tablet staje się przenośny i umożliwia łatwą  obsługę zdalną. Zestaw akcesoriów podłączanych w trybie plug ‘n’ play zawiera moduł sieci bezprzewodowej, za pomocą którego można połączyć tablet bezprzewodowo do dowolnego komputera stacjonarnego PC i Mac lub laptopa. Umożliwia on także edycję cyfrowych dzieł na miejscu — nawet na konwencjach fanów mangi.

Dodane oprogramowanie: doskonałe połączenie

Wielu użytkowników uważa programy Manga Studio Debut 4 i Anime Studio Debut 8 za najbardziej udane i łatwe w obsłudze narzędzia do cyfrowego tworzenia mangi. Dzięki dodaniu ich do tabletu firmy Wacom możliwości twórcze miłośników mangi stają się praktycznie nieograniczone. Pakiety oprogramowania dodane do tabletu Bamboo Manga zawierają liczne przewodniki i wskazówki, które maksymalnie ułatwiają rysowanie.

Manga Studio Debut 4

Ta uniwersalna aplikacja świetnie nadaje się  do tworzenia zachwycających, gotowych do publikacji rysunków i komiksów w stylu manga. Zawiera różne efekty specjalne do odcieni na ekranie i narzędzia do dostosowywania obrazu. W połączeniu z tabletem Bamboo umożliwiają one tworzenie wysokiej jakości dzieł do wydruku lub publikacji w Internecie.

Manga Studio Debut 4 to program idealny dla początkujących i zaawansowanych fanów kolorowego świata mangi. Użytkownicy znajdą w nim tradycyjne narzędzia do rysowania mangi, takie jak wzory i dymki do dodawania tekstów oraz linie symbolizujące szybkość do wyrażania emocji i nastrojów. Realistyczne wrażenia zapewnia twórcom mangi pióro czułe na nacisk, które zmienia pędzle w cyfrowe markery.

Anime Studio Debut 8

Nie wystarczy Ci rysowanie scenariuszy do mangi? Za pomocą wszechstronnego programu Anime Studio Debut 8 możesz tworzyć filmy 2D, animacje rysunkowe, anime i wycinkowe.

Podobnie jak Manga Studio Debut 4 ten pakiet umożliwia amatorom tworzenie fascynujących postaci. Łącząc animację, dźwięk, wideo i efekty specjalne, takie jak cienie i podmuchy energii, nawet amatorzy mogą tchnąć życie w swoje postacie, które potrafią chodzić i zmieniać wyraz twarzy.

Dostępność i ceny

Dostępny od 15 października 2012 r. tablet Bamboo Manga będzie kosztować 99,90 Euro z VAT.

Źródło: WACOM

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.