Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

ZWCAD 2020 SP2 - co się zminiło?

ZWCAD 2020 SP2 jest już dostępny. W tej wersji dodano ciekawe funkcje do eksportu obiektów, na przykład możemy zapisać arkusze do modelu, do osobnych plików dwg, zapisać pliki do formatu DGN oraz STL.

Lista zmian w SP2

- Eksport arkuszy do plików dwg

Po zaznaczeniu arkusza i kliknięciu prawym przyciskiem myszki będziemy mieli dostępną opcję do zapisania arkusza do nowego pliku dwg.

eksport arkusza do dwg

 

Używając klawiszy SHIFT lub CTRL na klawiaturze możemy zaznaczać więcej niż jeden arkusz jednocześnie. Wszystkie zaznaczone arkusze zostaną wyeksportowane, każdy do osobnego pliku dwg.

- Zapis projektu do pliku STL

Polecenie STLOUT umożliwia zapisanie modelu 3D do formatu STL, który jest odczytywany przez programy do druku 3D.

Na filmie poniżej pokazaliśmy jak wyeksportować projekt z ZWCAD do formatu STL, a następnie wczytać go do programu do przygotowania wydruku na drukarce 3D.

- Zapis projektu do pliku DGN

pliki dgn

Dodaliśmy możliwość zapisu projektu do formatu DGN. Obecnie mamy już dostępne polecenia do odczytu i zapisu plików DGN - DGNIMPORT I DGNEXPORT.

Wersje testowe do pobrania poniżej:

Źródło: UI SZANSA

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.