ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Mamy Creo 6.0

19 marca 2019 PTC zaprezentowała Creo 6.0, najnowszą wersję zintegrowanego środowiska CAD/CAM/CAE. Wersja 6.0 jest pełna różnych usprawnień i nowych funkcji wspomagających projektowanie. W Creo 6.0 użytkownicy zyskują możliwość projektowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii wspomagających tworzenie jak najlepszych produktów.

 

 

Pobierz wersję testową Creo 6.0

Przygotowując Creo 6.0, firma PTC skupiła się na wsparciu najnowszych technologii związanych z Przemysłem 4.0, takich jak rzeczywistość rozszerzona, wprowadzeniu symulacji wytrzymałościowych w czasie rzeczywistym i projektowaniu pod kątem produkcji przyrostowej. Wprowadzono również udoskonalenia interfejsu użytkownika, dzięki którym dostęp do wielu funkcji jest jeszcze szybszy oraz wiele różnych zmian w podstawowych narzędziach do modelowania.

Współpraca z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej

Rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality – AR) zmienia sposób projektowania. Od oglądania i udostępniania projektów, przez bezpieczną współpracę z kolegami, klientami, dostawcami i interesariuszami z całego przedsiębiorstwa, po dostęp do projektów z każdego miejsca i o każdej porze. Narzędzia do rzeczywistości rozszerzonej są dostępne w każdej podstawowej licencji Creo. W podstawowej wersji Creo 6.0 można opublikować w chmurze do 10 projektów i nimi zarządzać, kontrolując, kto będzie miał do nich dostęp. Można również usuwać stare doświadczenia, a także publikować doświadczenia na okulary HoloLens oraz w postaci kodów QR.

Creo 6.0

Symulacja i analiza

Creo 6.0, jako pierwsze narzędzie CAD na rynku, wprowadza symulację MES w czasie rzeczywistym, dzięki rozszerzeniu Creo Simulation Live bazującym na technologii firmy ANSYS. Creo Simulation Live wprowadza do środowiska modelowania szybką i prostą, działającą w tle analizę wytrzymałościową, termiczną i modalną, dzięki czemu natychmiast widać efekty wprowadzenia zmian w projekcie. I to bez konieczności upraszczania geometrii czy tworzenia siatki.

Creo 6.0 - symulacje CAE

Drukowanie 3D

Creo 6.0 daje nowe możliwości projektowania pod kątem produkcji przyrostowej dzięki wprowadzeniu nowych struktur siatek, definiowania kierunku budowania oraz obsługi formatu 3MF. Teraz można budować siatki sterowane wzorami, takie jak np. żyroidy, tworzyć piankę stochastyczną czy siatki konforemne, a także definiować własne, niestandardowe siatki, wykorzystując w tym celu zwykłą geometrię Creo. Użytkownicy mogą też analizować i optymalizować orientację filamentu, skracając w ten sposób czas wydruku, minimalizując ilość materiału podporowego czy maksymalizując wykorzystanie tacy drukarki. Creo 6.0 wprowadza także rozszerzoną obsługę formatu 3MF.

Creo 6.0 - druk 3D

Produktywność

Creo 6.0 zawiera wiele różnych usprawnień przyspieszających codzienną pracę.

Odświeżony został interfejs użytkownika w postaci drzewa modelu i paneli cech. Drzewo modelu jest teraz bardziej dopasowane do okna graficznego: widoczność nieaktywnych elementów jest ograniczona podobnie jak w oknie graficznym. Dodano też możliwość wyświetlenia bezpośrednio w drzewie modelu informacji na temat statusu modelu z systemu Windchill. Funkcje w panelach cech zostały przejrzyściej pogrupowane i zawierają też bezpośredni dostęp do informacji pomocy dla danej cechy.

Creo 6.0 drzewo operacji

Podczas projektowania cech został dodany wewnątrz cechy mini pasek narzędzi, który umożliwia wywołanie opcji cechy w oknie graficznym bez konieczności powrotu do panelu cechy.

Creo 6.0 projektowanie cech

Narzędzie objętościowego przeciągnięcia śrubowego uzyskało możliwość wygenerowania krzywej, po której ma podążać narzędzie obrabiarki CNC.

Creo 6.0

W module projektowania okablowania zmodernizowano i uproszczono interfejs tworzenia opasek kabli i markerów, zmniejszając o 50% liczbę kliknięć myszą. Użytkownik ma też większą kontrolę nad efektywniejszym umieszczaniem tych cech.

Creo 6.0 projektowanie okablowania

Zwiększona została też szybkość regeneracji dla wycięć blaszanych oraz usprawniono tworzenie ścian płaskich poprzez automatyczne wykrywanie sąsiednich ścian i tworzenie podcięć narożników oraz łączeń w nawiązaniu do tych ścian.

Creo 6.0 projektowanie blach

Dzięki Creo 6.0 możesz szybciej budować lepsze produkty, przyspieszyć wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, używając ponownie sprawdzonych rozwiązań i zastępując założenia faktami. Właśnie tak powinno się projektować.

Przetestuj Creo 6.0 - wersja testowa do pobrania

Źródło: PRODART

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.