BlACK FRIDAY

AKTUALNOŚCI

Wielkie zmiany DraftSight - Cloud, 3D i brak bezpłatnej wersji

Podczas odbywającej się w Dallas konferencji SOLIDWORKS WORLD 2019, ogłoszono rozszerzenie funkcjonalności pakietu DraftSight o możliwość projektowanie w 3D. Jest to duży krok na przód dla użytkowników tego programu. Wszystkie wersje DraftSight'a będą obsługiwały pliki 3D DWG oraz 3D DXF, a tylko wersja Premium ma możliwość otwierania plików SAT i STL.

Wyżej wymieniona funkcjonalność dotyczy zarówno importu i jak i eksportu do tych formatów. Możliwości te dostępne są już od dziś.

To co powinno także zainteresować użytkowników to dwa pakiety programu dostępne w chmurze (Cloud). Będą to odpowiednio DraftSight Cloud Standard oraz Professional. Oznacza to pracę w przeglądarce bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania i przechowywania plików na lokalnym komputerze. Wersja Cloud umożliwiać będzie przeglądanie oraz tryb edycji. Aplikacja zbudowana jest i wspierana na platformie 3DEXPERIENCE

Stabilna wersja będzie dostępna już lada chwila, a obecnie jest w fazie Beta. Na tę chwile wersje Cloud będą bezpłatne.

To tyle dobrych wiadomości, bo DraftSight kończy z wersjami darmowymi. Oznacza to że za najtańszą wersje Standard zapłacimy teraz 99 dolarów, a za Premium 3D aż 499$. Jak by tego było mało kwoty te dotyczą 12 miesięcznej licencji użytkowania. Tylko w wersji Enterprise będziemy mieli do wyboru czy chcemy licencję bez subskrypcji, a ceny tej wersji zaczynać się będą od 399$.

Źródło: DS

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.