ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

RapidAuthor 10.1 - co nowego w programie?

Cortona3D udostępniła RapidAuthor 10.1. Nowa wersja narzędzia do tworzenia komunikacji technicznej umożliwia ponowne wykorzystanie istniejących danych PLM i zasobów CAD w celu stworzenia lekkich, interaktywnych publikacji technicznych 3D / 2D.

RapidAuthor 10.1 oferuje nowe możliwości konfiguracji importu w celu poprawy jakości wizualizacji grafiki 3D. Dla zapewnienia lepszej jakości wizualizacji geometria z oprogramowania CAD może być importowana w trybie Normal-per-vertex, a do profilu importu można dołączyć dodatkowe typy węzłów geometrii VRML, np. pochodzące od funkcji modelowania w CAD - tekst i wyciągnięcie.

W celu usprawnienia publikacji w RapidAuthor 10.1 Cortona3D przebudowała mechanizmy generowania plików PDF 3D. To pozwoliło na wyeliminowanie wcześniejszych ograniczeń technologicznych publikacji do formatu PDF 3D jak np. tworzenie przekrojów 3D w instrukcjach i katalogach części. Publikowanie do PDF 3D będzie działać nie tylko w wersji 32-bitowej, jak poprzednio, ale także w wersji 64-bitowej. 32-bitowe komponenty zostały usunięte z instalatora 64-bitowego, co uczyniło go prawie dwukrotnie mniejszym.

Callout01
RapidAuthor pozwala na automatyczne tworzenie obrazów CGM 2D z modeli 3D i ich edycję w Cortona2D Editor Pro. Nowa wersja edytora 2D ma wiele ulepszeń w działaniu na aktywnej warstwie, co skutkuje oszczędnością czasu podczas tworzenia widoków 2D. Wersja 10.1 oferuje szeroką gamę nowych funkcji edycyjnych dla obrazów CGM 2D w Cortona2D Editor Pro, w tym usprawnienia sugerowane przez użytkowników, jak np. sposób wykorzystania narzędzi do rysowania, które są teraz aktywne do momentu wybrania innego narzędzia.

Inne zmiany w nowej wersji obejmują:

  • ulepszenia generowania odnośników, które upraszczają proces edycji.
  • obsługę najnowszej wersji schematu S1000D w wydaniu 4.2.
  • obsługę importu nowych formatów danych CAD: CATIA V5_6R2017, Inventor 2018, Parasolid v30, ACIS 2017.1 (R27), SolidWorks 2018, SolidEdge ST10 i AutoCAD (do wersji 2018).

Źródło: softPROGRESS

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.