ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Premiera Allplan 2018

TMSys poinformowała o ukazaniu się najnowszej odsłony oprogramowania BIM Allplan. Portfolio produktów Allplan 2018 składa się z takich rozwiązań, jak: Allplan Engineering, Allplan Architecture, Allplan Bimplus oraz Allplan Allfa. Pozwalają one na zaprojektowanie oraz na zarządzanie pełnym cykl życia budynku, umożliwiając komfortową współpracę specjalistom z różnych dziedzin inżynierii lądowej i architektury.

Twórcy oprogramowania w Allplan 2018 wprowadzili wiele innowacyjnych narzędzi oraz przydatnych funkcji z myślą o potrzebach współczesnych konstruktorów i architektów. Pozwolą one jeszcze bardziej usprawnić procesy tworzenia i zarządzania obiektami budowlanymi.Dodatkowo program Allplan Engineering dostępny jest teraz w 2 wersjach: Building do projektowania konstrukcji kubaturowych oraz Civil do projektowania mostów i dróg.

Wszystkie rozwiązania Allplan oferowane są zarówno w polskiej, jak i w angielskiej wersji językowej.

Główne nowości i zmiany w Allplan Engineering i Architecture 2018

Nowy pasek zadań

Dzięki paskowi zadań w formie wstążki użytkownicy programów Allplan błyskawicznie odnajdą narzędzia potrzebne do wykonania bieżącego zadania. Nowy pasek jest podzielony tematycznie (architektura, inżynieria, środowisko, szkic) oraz zadania. Pozwala to na wygodny dostęp do takich grup poleceń, jak: modelowanie, zbrojenie czy opracowanie dokumentacji.

Wierne odwzorowanie interfejsu na każdym ekranie

Bez względu na wielkość używanego ekranu programy Allplan automatycznie dostosowują interfejs użytkownika do rozmiaru i rozdzielczości ekranu. Takie dopasowanie oferuje większą elastyczność przy wyborze urządzenia oraz zapewnia spójną i wygodną obsługę oprogramowania.

Zaawansowany eksport danych BIM do formatu IFC4

Dzięki programom Allplan możliwa jest szybka wymiana informacji o modelu (włączając w to geometrię elementów oraz zbrojenie) między współpracującymi zespołami projektowymi. Korzystanie z formatu IFC4 prowadzi do lepszej kontroli nad projektem i ułatwia proces podejmowania decyzji.

Szybsza wymiana danych z programem SCIA Engineer

W najnowszej wersji Allplan Engneering wymiana danych z oprogramowaniem do analizy konstrukcyjnej SCIA Engineer odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Bezpośrednie połączenie z SCIA Engineer ułatwia powiązanie konstrukcji i jej analizy numerycznej, znacznie usprawniając przy tym współpracę inżynierów.

Skuteczne zarządzanie informacjami

Współpraca programów Allplan Engineering i Allplan Architecture z platformą Allplan Bimplus umożliwia łatwą wymianę tysięcy informacji o projektach BIM. Rozwiązanie Allplan Bimplus może być wykorzystane do centralnego gromadzenia informacji, a następnie używane w różnych systemach i dyscyplinach przez cały cykl życia obiektu budowlanego.

Intuicyjne modyfikowanie obiektu przy pomocy widoków i przekrojów

W programach Allplan widoki i przekroje są skojarzone z modelem 3D, co pozwala na wprowadzanie zmian w projekcie bezpośrednio z pozycji modelu 3D, przekroju lub widoku. Dodatkowo wszystkie powiązane rysunki są automatycznie aktualizowane. Zwiększa to wydajność pracy oraz gwarantuje spójność i poprawność dokumentacji projektowej.

Większa swoboda w trakcie modelowania 3D

Liczne usprawnienia w zakresie rysowania 2D oraz modelowania 3D pozwalają użytkownikom programów Allplan na szybszą realizację każdej wizji projektowej. Dzięki nowym funkcjom wpływającym na łatwość modyfikacji geometrii obiektów 3D oraz przydatnym narzędziom, takim jak np. powłoki i krzywe "B-spline", tworzenie nieregularnych kształtów jest prostsze niż kiedykolwiek.

Przestrzenne zbrojenie złożonych konstrukcji żelbetowych

W Allplan Engineering 2018 możliwe jest teraz szybkie wygenerowanie modelu zbrojenia 3D konstrukcji o podwójnej krzywiźnie (np. dach paraboliczno-hiperboliczny) wraz z odpowiednimi przekrojami poprzecznymi. Zbrojenie jest definiowane w różnych przekrojach, a rozkład zbrojenia jest określany przez krzywe definiujące.

Szybsza realizacja powtarzających się zadań

Aplikacja PythonParts pozwala użytkownikom programów Allplan Engineering 2018 i Allplan Architecture 2018 na łatwe tworzenie złożonych obiektów parametrycznych. Poprzez połączenie podstawowych elementów parametrycznych możliwe jest wykonanie zaawansowanych obiektów indywidualnie dostosowanych do potrzeb użytkownika. Wśród podstawowych obiektów PythonParts znajdziemy m.in.: kolumny, dźwigary, belki, fundamenty czy też schody.

Bardziej realistyczne wizualizacje

Zaawansowany silnik renderujący "CineRender" firmy MAXON pozwala użytkownikom Allplan Engineering i Architecture 2018 na tworzenie jeszcze bardziej realistycznych wizualizacji. Umożliwia to zwiększenie efektywności w komunikacji z klientami.

Skuteczniejsza współpraca dzięki opcji Allplan Share

Dzięki nowej opcji Allplan Share użytkownicy rozwiązań Allplan mogą cieszyć się efektywną współpracą z innymi uczestnikami projektu w chmurze. Allplan Share został opracowany na bazie platformy Allplan Bimplus i oferuje liczne dodatkowe funkcje m.in.: przeglądarkę projektów, tablicę zadań i system kontroli.

Korzystając z Allplan Share konstruktorzy i architekci mogą skutecznie ograniczyć czas potrzebny na działania administracyjne oraz zmniejszyć koszta związane z kupnem bądź utrzymaniem serwera.

Więcej informacji oraz wersje demonstracyjne Tutaj >>>

Źródło: TM Sys

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.