Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

SOLIDWORKS i Radan a produkcja terenowych wózków inwalidzkich

Action Manufacturing to amerykańska firma rodzinna specjalizująca się w produkcji terenowych wózków inwalidzkich. Po 30 latach obecności na rynku producentów sprzętu dla sportów motorowerowych, właściciel firmy - Tim Swenson postanowił pomóc ludziom przykutym do wózków inwalidzkich korzystać z życia w sposób, który bez specjalistycznych urządzeń nie byłby możliwy.

Tim Swenson stworzył prototyp pierwszego wózka terenowego Action Trackchair dla syna, który w wyniku wypadku został sparaliżowany i nie mógł samodzielnie wychodzić na zewnątrz. Urządzenie miało umożliwić chłopcu spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz przejażdżki po leśnych drogach, czy plaży.

Rozpoczynając produkcję wózków właściciel firmy ręcznie przygotowywał blachę do cięcia, a następnie wiercił otwory przed włożeniem arkusza na prasę krawędziową. Teraz te prace wykonuje za niego system Radan zintegrowany z oprogramowaniem SOLIDWORKS.

Wykorzystując oprogramowanie Radan w połączeniu z technologią wycinania laserowego, producent tworzy wiele komponentów z metalu. Zanim zostanie przygotowany program obróbki w systemie Radan, konstruktor tworzy model bryłowy elementu w środowisku SOLIDWORKS. Następnie model ten zostaje importowany bezpośrednio do Radan’a, w którym zostaje wygenerowana ścieżka narzędzia na maszynę CNC.

Radbend umożliwia importowanie złożeń bezpośrednio z systemu SOLIDWORKS i przygotowuje rozwinięcia płaskie do cięcia laserowego – mówi Darren Nelson, dyrektor produkcji i działu R&D w Action Manufacturing.

Integracja systemów CAD i CAM w postaci wtyczki Radbend (rozwiązania służącego do programowania pras krawędziowych) dla oprogramowania SOLIDWORKS znacznie usprawnia i maksymalizuje interoperacyjność między tymi systemami. Rozwiązanie to umożliwia przeniesienie rysunków wraz z powiązanymi plikami do aplikacji Radbend, poprzez kliknięcie na ikonkę Radbend w interfejsie SOLIDWORKS.

Dzięki zastosowaniu oprogramowania Radan, jesteśmy w stanie tworzyć części z większa precyzją, co pozwoliło wyeliminować ogrom odpadów i znacznie zredukować czas prototypowania oraz wytwarzania – podsumowuje Nelson.

Źródło: CADWorks

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.