Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Lenovo prezentuje nowe stacje robocze na SOLIDWORKS World 2017

Dział stacji roboczych Lenovo zaprezentował na konferencji SOLIDWORKS WORLD 2017 trzy nowe modele. Odwiedzający stoisko Lenovo mogli obejrzeć premierowe modele Lenovo ThinkPad P51s i P51 — płaskie i lekkie stacje robocze wyposażone w najnowszy procesor graficzny NVIDIA Quadro do komputerów przenośnych, a także przystosowaną do obsługi rzeczywistości wirtualnej (VR) stację roboczą ThinkPad P71.

ThinkPad P51s w nowej obudowie wyróżnia się wydajnością, niezawodnością i żywotnością baterii, a także wygodną w przenoszeniu konstrukcją. Ta mobilna stacja robocza została opracowana z myślą o inżynierach i zawodowych projektantach. Działa z procesorem Intel Core i7 siódmej generacji oraz najnowszym procesorem graficznym NVIDIA Quadro przeznaczonym do stacji roboczych i wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 4K UHD z opcjonalną kamerą na podczerwień.

Pomimo imponujących parametrów ThinkPad P51s wyróżnia się lekką konstrukcją typową dla ultrabooków i waży około ćwierć kilo mniej niż model poprzedniej generacji. Co więcej, ThinkPad P51s jest najlżejszą i najbardziej płaską mobilną stacją roboczą marki ThinkPad w historii. Komputer ten oferuje technologię Intel Thunderbolt 3 z funkcją dokowania, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z błyskawicznej łączności do szybkiego przesyłania ogromnych plików. Bateria o wyjątkowej żywotności umożliwia korzystanie z wszystkich tych funkcji bez potrzeby dostępu do gniazdka zasilania.

Lenovo zaprezentowało też nowy model ThinkPad P51 z wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 4K, 100-procentową gamą barw oraz kalibratorem kolorów X-Rite Pantone, a także pierwszy model przygotowany do obsługi funkcji rzeczywistości wirtualnej — ThinkPad P71.

Mobilne stacje robocze przeszły testy MIL-SPEC i zawierają system chłodzenia z dwoma wentylatorami, dzięki którym mogą wydajnie i niezawodnie pracować na co dzień w terenie. Prezentowane modele mają nową pamięć operacyjną DDR4 2400 MHz — są to najszybsze moduły dostępne kiedykolwiek w mobilnej stacji roboczej — a także dużo miejsca na dysku, przy czym ThinkPad P71 może obsłużyć cztery urządzenia pamięci masowej.

Nowe komputery ThinkPad z serii P działają z procesorami Intel Xeon do mobilnych stacji roboczych i mają certyfikaty niezależnych producentów oprogramowania. Łączą w sobie wydajność i przenośność, dzięki którym użytkownicy mogą pracować lepiej i szybciej.

Wprowadzając do oferty ThinkPad P71, Lenovo ożywia też rzeczywistość wirtualną (VR). VR to technologia budząca obecnie ogromne zainteresowanie, a użytkownikom stacji roboczych może zaoferować nową perspektywę wizualną i realistyczne wrażenia. Zastosowany w stacji roboczej P71 układ graficzny NVIDIA Quadro z architekturą Pascal zapewnia wydajność na poziomie niespotykanym dotychczas w mobilnej stacji roboczej. Komputer ten ma wszystkie certyfikaty Oculus i HTC, a także certyfikat NVIDIA VR Ready.

ThinkPad P71 to propozycja dla profesjonalistów z różnych branż — od mediów i rozrywki po produkcję przemysłową. Jest to najwydajniejszy komputer z najnowszymi technologiami zaspokajający potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników wykonujących najtrudniejsze zadania.

Ze stacji roboczych ThinkPad P71 korzysta między innymi SuperSphere — firma reklamowa przenosząca rzeczywistość wirtualną na nowy poziom. SuperSphere wymaga wysokowydajnych stacji roboczych do obsługi kamer, produkcji, reżyserii i montażu markowych materiałów, nagrań na potrzeby telewizji, reklam produkowanych w modelach hybrydowych, a także zaawansowanych multimediów VR zamieszczanych w Internecie.

Lenovo ThinkPad P51s będzie dostępny od marca w cenie od 1049 USD, a ThinkPad P51 i P71 będą dostępne od kwietnia w cenach odpowiednio od 1399 i 1849 USD. Więcej informacji o nowych produktach i technologiach zmieniających sposób pracy można uzyskać pod adresem www.thinkworkstations.com

 

Źródło: Lenovo

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.