Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

SOLIDWORKS Apps for Kids

Dokładnie rok temu, podczas ostatnich SWW w 2016 roku odbyła się premiera produktu do modelowania dla najmłodszych - SOLIDWORKS Apps for Kids.

Wersja Private Beta została wysłana do ponad 4300 zarejestrowanych osób, które w tym czasie stworzyły ponad 4400 modeli 3D. Trzeba przyznać że dzieci tworzyły niesamowite elementy, a nie ma nic lepszego jak nauka poprzez zabawę.

Ostatni rok był poświęcony głównie testom i wykrywaniu błędów w aplikacji. Poprawiono także sam sposób druku 3D bezpośrednio z programu. Rozpoczęto także prace nad wersją druku przez chmurę, tak by umożliwić dzieciom korzystającym z aplikacji do wysyłania modeli do drukarki 3D w dowolnym miejscu na świecie.

Aplikacja umożliwia także tworzenie ze zbudowanych modeli gier video. Pozwoli to na twórcze tworzenie interakcji pomiędzy modelami, a także rywalizację pomiędzy dziećmi.

Źródło: 3DCAD.pl, SOLIDWORKS

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.