AKTUALNOŚCI

Aktualizacja programów CAD Decor 2.0, CAD Kuchnie 6.0 i CAD Decor PRO

Firma CAD Projekt K&A poinformowała o wydaniu aktualizacji do programów CAD Decor 2.0, CAD Kuchnie 6.0 i CAD Decor PRO. Opierając się na Państwa sugestiach, wprowadzono szereg zmian i udoskonaleń, które trafią do użytkowników za pośrednictwem aktualizatora internetowego.

Najnowsza aktualizacja programów CAD Decor, CAD Kuchnie, CAD Decor PRO jest od dziś dostępna do pobrania!

Sam proces aktualizacji jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy zaakceptować aktualizację w momencie uruchomienia się aktualizatora internetowego, który działa automatycznie dwa razy na tydzień, od momentu pierwszego uruchomienia programu.Aktualizator internetowy jest dostępny tylko dla posiadaczy aktywnego pakietu serwisowego a warunkiem jego działania jest połączenie z Internetem.

Poniżej znajdziecie Państwo listę najważniejszych zmian. Najbardziej znaczące z ich są nowe opcje tworzenia elementów dowolnych – z własnoręcznie narysowanych face’ów lub tekstu. Zmiany te opisane zostały w instrukcji obsługi programu CAD Decor PRO, dostępnej do pobrania z naszej strony. Instrukcje do programów CAD Decor i CAD Kuchnie zostaną zaktualizowane w najbliższych dniach.

Najważniejsze zmiany wspólne dla programów CAD Decor 2.0, CAD Kuchnie 6.0 i CAD Decor PRO:

 • zostało wprowadzonych wiele zmian w module „Elementy dowolne”: dodano dwie nowe opcje: tworzenie własnych obiektów trójwymiarowych z własnoręcznie wyrysowanych powierzchni (komenda: 3dface) (opcja: „użytkownika”) oraz z wprowadzonego tekstu (opcja: „tekst 3D”); nowe typy elementów podlegają edycji; opcja „tekst 3D” może służyć do wycinania otworów w elementach trójwymiarowych w kształcie liter

 • dla tworzonych samodzielnie elementów dowolnych usunięto blokadę zmiany warstwy, na której są umieszczane, dopóki nie wyłączy się checkboxa „Zmodyfikowana nazwa warstwy” - aktualnie można wpisywać nową nazwę warstwy już podczas generacji obiektu, a checkbox sam się załączy, informując o zmianie nazwy warstwy do której przypisany jest dany obiekt

 • usprawniono działanie modułu Konwerter 3D: poprawiono błąd związany z obracaniem obiektów wcześniej dodanych do bazy użytkownika i z konwertowaniem pierwszego pliku na liście; dodano automatyczne podczytywanie podglądu jeśli plik obrazkowy znajduje się w tym samym katalogu, co plik modelu 3D i ma taką samą nazwę oraz rozszerzenie JPG lub BMP

 • inne zmiany związane z Konwerterem to możliwość usuwania całej kategorii z Bazy użytkownika, a nie tylko pojedynczych elementów, oraz ułatwienia podczas importowania Bazy użytkownika i wykrywania plików o tych samych nazwach, co już istniejące w bazie na Państwa komputerze

 • drobna zmiana w module AGD – wysokość i ilość linii tekstu w panelu nazw kolorów zmienia się dynamicznie w zależności od długości opisu

 • poprawienie wstawiania skosów – przy wstawianiu więcej niż jednego skosu oraz przy definiowaniu jego głębokości za pomocą strzałek (zmiana domyślnej wielkości wyświetlanego podglądu z 1300 mm na 5000 mm – dopiero po przekroczeniu tej wartości podgląd skosu przestanie przyrastać)

 • wprowadzono szybkie wyszukiwanie nazw w zakładce „Materiały” i dodano hinty do materiałów (po najechaniu kursorem na podgląd tekstury, wyświetli się etykieta z jej nazwą)

 • zmieniono filozofię działania funkcji „Mapowania wypukłości” (Bump Mapping) na potrzeby tapicerowanych mebli o zaokrąglonych kształtach (np. sofa w kształcie łuku)

 • wprowadzono zmiany w przebiegu zapisywania projektu: pomijanie zapisu podglądu przy autozapisie, zapisywanie podglądu w przypadku funkcji „Zapisz jako” i poprawka zarządzania pamięcią procedury zapisu podglądu

 • poprawiono działanie funkcji „Raytracing” w przypadku rozmytego odbicia w lustrze

 • usprawniono działanie funkcji ustawiania kąta padania światła słonecznego

 • poprawiono anulowanie ustawiania właściwości tekstury

 • poprawiono wyświetlanie wnęk i występów utworzonych na bazie obrysu naniesionych płytek podczas zmiany sposobu podziału sceny, tj. po użyciu jednej z opcji podziału siatki ścian: „Podział siatki adaptacyjny” lub „Podział siatki sceny”

 • poprawiono błąd polegający na samorzutnym obracaniu tekstury na blatach po wyjściu z wizualizacji; dodano równieżautomatyczne obracanie tekstury o 90 stopni przy klikaniu na opisie funkcji „Kąt obrotu tekstury”

 • usprawniono tworzenie i nagrywanie filmów w wizualizacji (przerywanie odtwarzania działa teraz sprawniej a zapis video w sytuacji rezygnacji z wyboru kodeka przy pierwszym zapisie nie zostanie przeprowadzony)

 • z uwagi na liczne problemy z komputerami o słabszych parametrach, została zmienione działanie testowania zużycia pamięci i wyświetlania komunikatu o konieczności restartu programu (zmniejszono liczbę testowanej pamięci RAM ze 160 MB na 96 MB), co powinno spowodować spadek częstości wyświetlania komunikatów

Źródło: CAD Projekt K&A

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.