Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Partner Pavilon na SWW17 cz.2 - co warto zobaczyć?

SOLIDWORKS World Product Showcase to produkty, wykonane za pomocą narzędzi SOLIWDWORKS. To także miejsce gdzie można spotkać konstruktorów i menadżerów, którzy opowiadają z jakimi wyzwaniami i trudnościami musieli walczyć, bo ich produkty były najlepsze.

RoboSimian


To projekt zespołu NASA Jet Propulsion Labolatory (JPL), które zajeło 5 miejsce w konkursie DARPA Robotics Challenge (DRC) osiągając 7 punktów w czasie 47:59 minut. Moduł RoboSimian wykorzystuje konstrukcję siłowników zamontowanym w każdym z przegubów. Łącznie jest ich 28 w kończynach.
Robot został w całości zaprojektowany i przeanalizowany w programie SOLIDWORKS. Niewielki zespół inżynierów mechaników opracował go w 12 miesięcy. SOLIDWORKS był również używany do tworzenia modeli służących do analizy kinematycznej i przestrzennej, a także do symulacji ruchu.
Efekt? Zobaczcie sami.

Prosthesis Anti-Robot

Proteza jest pierwszym na świecie wybudowany, wysoko wydajnym off-roadowym anty robotem. Jest wyposażony w elektryczny napęd i 100% kontrolowanym przez człowieka (stąd przydomek anty-robota). Urządzenie to łączy w sobie sprawdzone technologie off-road oraz kontroli ruchu egzo-Bionic, które zapoczątkowały nową erę wyścigów: "mech racing".

Furrion Robotics jest spółką joint venture pomiędzy twórcą projektu, Jonathan Tippett i firmą Furrion, liderem technologicznym w dziedzinie elektorniki, urządzeń i czystych systemów energetycznych. Ten projekt to taki inkubator technologiczny, a rozpoczęcie ligi wyścigów anty robotów pozwoli na rywalizację pomiędzy innymi projektami, co tylko podniesie poziom rywalizacji.

Źródło: 3DCAD.pl, SOLIDWORKS

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.