Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Formlabs uruchamia oficjalną dystrybucję w Polsce

Firma Formlabs ustanowiła firmę CadXpert autoryzowanym dystrybutorem swoich produktów w Polsce. Współpraca dotyczyć będzie promowania i sprzedaży pełnego portfolio produktów firmy Formlabs, rozbudowy kanału sprzedaży, autoryzowanego serwisu obejmującego pełne wsparcie techniczne użytkowników oraz opiekę gwarancyjna i pogwarancyjną.

Formlabs jest producentem najbardziej zaawansowanej technologicznie drukarki 3D klasy desktop, zdobywcy tytułu Najlepszej Drukarki 3D drukującej w technologii SLA – Formlabs Form 2.

Dotychczas w Polsce nie było autoryzowanego dystrybutora firmy Formlabs. Owszem, w niektórych sklepach internetowych można było dokonać zakupu, ale nie był to autoryzowany kanał sprzedaży. Taki stan rzeczy powodował, że wielu klientów przekonanych do urządzenia rezygnowało z jego zakupu. Powodem był brak dostępu do autoryzowanego serwisu, opieki gwarancyjnej i pogwarancyjnej oraz wsparcia technicznego w języku polskim. Również długi czas oczekiwania na zamówione materiały i akcesoria zniechęcał potencjalnych nabywców.

Uruchomienie przez Formlabs oficjalnego kanału sprzedaży w Polsce stanowi kolejny krok rozwoju na Europę Środkowo - Wschodnią. Od teraz krakowska firma CadXpert zapewni kompletną obsługę sprzedażową i opiekę posprzedażną. Otwarcie magazynu w Polsce umożliwia otrzymanie zamówionych urządzeń i materiałów eksploatacyjnych oraz niezbędnych akcesoriów już w następnym dniu roboczym.

Jednocześnie CadXpert otwiera jedyne w Polsce centrum serwisowe Formlabs z wykwalifikowaną przez producenta kadrą pracowników.

Formlabs Form 2 dzięki szerokiej gamie żywic znajduje zastosowanie m. in. w firmach z branży jubilerskiej, mechaniki precyzyjnej czy dentystycznej. Różnorodność materiałów o odmiennych właściwości fizycznych i mechanicznych, pozwala na wykonywanie prototypów, modeli koncepcyjnych oraz funkcjonalnych dla najbardziej wymagających użytkowników.

Najważniejsze cechy charakteryzujące drukarke 3D Form 2 to:

Bezkonkurencyjna jakość. Niesamowita dokładność wydruków połączona ze świetnym wykończeniem powierzchni. Drukarka 3D Form 2 ma możliwość drukowania przy użyciu warstwy o wysokości zaledwie 25 mikronów. Zaawansowany laser o mocy 250 mW i średnicy plamki 140 mikronów odwzorowuje najdrobniejsze detale

Duży obszar roboczy. Drukarka pozwala na tworzenie obiektów o wymiarach 145×145×175 mm przy zachowaniu wysokiej jakości.

Wielomateriałowość. Dostęp do szerokiej gamy światłoutwardzalnych żywic do różnego typu zastosowań.

Zautomatyzowany system podawania żywicy. Pozwala na bezobsługową pracę urządzenia. W przypadku niskiego poziomu materiału w kartridżu drukarka wyświetli nam stosowny komunikat bezpośrednio na ekranie oraz w aplikacji mobilnej na smartfonie.

Bezprzewodowa łączność. Szybkie i łatwe przesyłanie plików do druku poprzez Wi-Fi. Intuicyjny interfejs umożliwia łątwą komunikację poprzez dotykowy panel na urządzeniu.

Plug and Play. Drukarka 3D po podłączeniu jest od razu gotowa do pracy. Wystarczy zaimportować model 3D i za jednym kliknięciem rozpocząć wydruk.

Technologia SLA umożliwia na wytwarzanie modeli o wysokości warstwy już od 25 mikronów, dzięki czemu wydrukowane modele osiągają wysoką rozdzielczość szczegółów oraz dokładność wymiarową, co niemożliwe jest do osiągnięcia w powszechnie wykorzystywanej technologii FDM.

Najnowszy model – Form 2 umożliwia drukowanie modeli z żywic standardowych (dostępnych w kolorach: transparentny, biały, szary i czarny), żywic funkcjonalnych (Tough, High Temperature, Flexible i Durable) specjalistycznych żywic do odlewnictwa (Castable) oraz dedykowanych do branży dentystycznej (Dental SG).

Specjalistyczne materiały pozwalają na wykorzystanie ich w branży medycznej. Żywica Dental SG to pierwsza na rynku biokompatybilna, certyfikowana (EN-ISO 10993-1:2009/AC:2010, USP Class VI) żywica do desktopowych drukarek 3D pracujących w technologii SLA.

Żywica Castable dedykowana jest dla jubilerów i projektantów. Wypala się całkowicie nie pozostawiając popiołu. Pozwala uchwycić każdy najdrobniejszy szczegół modelu przy jednoczesnym zachowaniu idealnie gładkiej powierzchni.

Drukarka 3D Form 2 jest bezobsługowa, dzięki zaawansowanemu, autorskiemu oprogramowaniu PreForm wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć drukowanie modeli. To wszystko dzięki automatycznej opcji orientowania modeli na obszarze roboczym, naprawy uszkodzonych plików oraz generowania podpór, co daje swobodę i czas na skoncentrowanie się na projektowaniu. Przesyłanie modeli do wydruku jest szybkie i wygodn.e, dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi.

Kompletny ekosystem to dedykowane materiały, oprogramowanie wraz z aplikacją mobilną, a również dostarczany z drukarką 3D zestaw do postprocesingu.

Więcej informacji, specyfikacje techniczne oraz karty materiałowe TUTAJ >>

Źródło: TMSys

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.