AKTUALNOŚCI

SOLIDWORKS Visualize Boost – Wymagania sprzętowe

W pierwszej kolejności chciałbym przybliżyć czym jest SOLIDWORKS Visualize Boost – jest to usługa, która pozwala przydzielić zadania renderowania kilku komputerom w tej samej sieci, w której musi się znajdować komputer z SOLIDWORKS Visualize.

Podczas instalacji SOLIDWORKS Visualize Boost potrzebujemy osobnego numeru seryjnego, a jego instalacja odbywa się po przez Menedżer instalacji SOLIDWORKS. Najlepszym rozwiązaniem pod kątem wydajności jest zainstalowanie go na komputerach z wieloma rdzeniami oraz posiadające procesory graficzne (GPU).

Narzędzie SOLIDWORKS Visualize Boost jest dodatkiem dostępnym wyłącznie dla programu Visualize Professional. Nie jest możliwa współpraca narzędzia Visualize Boost z programem Visualize Standard.

Wymagania sprzętowe

  • Windows 7 lub nowszy (64-bitowy),
  • 4-rdzeniowy procesor,
  • 16 GB RAM,
  • 5 GB wolnego miejsca na dysku,
  • 4GB karta graficzna,
  • Karty graficzne z serii NVIDIA Quadro / GeForce / Tesla z architekturą Fermi – najlepszym rozwiązaniem z architekturą Maxwell,
  • Sterownik karty graficznej w wersji 362.13,
  • HDR Light Studio v5.3.3
  • Sterownik NVIDIA Cuda 7.5

Wszystkie podane wymagania sprzętowe są rekomendowane do pracy z oprogramowaniem.

Uwaga

Na chwilę obecną karty graficzne NVIDIA Pascal nie są wspierane w SOLIDWORKS Visualize 2017 SP0. Dotyczy to takich kart graficznych: Tesla P100, Tesla P40, Tesla P4, Quadro P6000, Quadro P5000, GTX 1060, GTX 1070 i GTX 1080. Będą one wspierane w SOLIDWORKS Visualize 2017 SP1.

Jeżeli nie mamy zainstalowanej karty graficznej NVIDIA, SOLIDWORKS Visualize uruchomi się w trybie domyślnym i będzie korzystał tylko z procesora, gdyż korzysta GPU kart graficznych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaka karta graficzna będzie najlepsza dla Ciebie, zobacz artykuł o wydajności kart:

SOLIDWORKS Visualize – Test wydajności kart graficznych NVIDIA Quadro

Zobacz również co nowego znajdziesz w SOLIDWORKS Visualize 2017!

Autor: Łukasz Siwiec

Źródło: www.dps-software.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.