AKTUALNOŚCI

VSHAPER ONE Pro – Drukarka 3D stworzona z myślą o przemyśle

Drukarka VSHAPER ONE Pro jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK w temperaturze 450°C. Produkt polskiego producenta, firmy Verashape, cieszy się szczególnym zainteresowaniem na rynku holenderskim, uznawanym powszechnie za europejskie centrum rozwoju technologii druku 3D.

Urządzenie dedykowane jest do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej. Wydruki uzyskiwane za pomocą VSHAPER ONE Pro stanowią alternatywę dla elementów wykonywanych z metalu i są wykorzystywane w motoryzacji, przemyśle lotniczym, a nawet w medycynie.

Zaawansowanych użytkowników drukarek 3D z pewnością zainteresuje opatentowana przez producenta głowica ekstrudera VPREC-PRO, osiągająca stałą temperaturę 450°C, która pozwala na precyzyjne drukowanie m.in. roztopionym tworzywem termoplastycznym PEEK i PEI. Monolityczna konstrukcja, zamknięta komora i grzana platforma robocza dają z kolei pełną kontrolę nad przebiegiem procesów chłodzenia i spajania kolejnych ścieżek. Co niezwykle istotne w przemysłowym zastosowaniu drukarek 3D – pracę urządzenia w trybie ciągłym gwarantuje dodatkowo wbudowany układ awaryjnego zasilania.

Urządzenie charakteryzuje się ponadto przestrzenią roboczą o wymiarach 270/270/200 mm, rozdzielczością warstw 0,05 – 0,3 mm (dla standardowej dyszy 0,4 mm), automatyczną kontrolą początku i końca filamentu wykorzystywanego w procesie wydruku 3D, a także wentylacją z użyciem filtra węglowego.

Uzyskiwane za pomocą VSHAPER One Pro wydruki przestrzenne, cechujące się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, zginanie i obciążenie udarowe, wykorzystywane są przede wszystkim przez firmy wykonujące koła zębate, pierścienie, łopatki wirników oraz mocno eksploatowane części maszyn. Producent drukarek VSHAPER prowadzi obecnie prace nad rozwiązaniem umożliwiającym tworzenie dużych gabarytowo wydruków w PEEK-u.

 

 

Źródło: VSHAPER

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.