Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Czy uczeń przerósł mistrza? Premiera GstarCAD 2017

W ubiegłym roku ponad 1500 polskich firm wybrało GstarCAD, czyli popularną alternatywę dla AutoCAD LT. GstarCAD sukcesywnie rozwijany od 1992 r. już w wersji 2016 nie odbiegał funkcjonalnością od programu firmy Autodesk, a w niektórych aspektach nawet go przewyższał ( obsługa LISP, Visual Basic w wersji 32-bit). Czy GstarCAD 2017 okaże się rozwiązaniem lepszym? Tego dowiemy się po jego premierze, która została zapowiedziana na przełom października i listopada 2016 roku.

GstarCAD 2017 jest zdecydowanie wydajniejszy od swojego poprzednika GstarCAD 2016. Dodatkowo zyskał ulepszoną funkcjonalność oraz zestaw nowych, innowacyjnych narzędzi. Wszyscy użytkownicy programu, bez względu na poziom zaawansowania, powinni zauważyć znaczny wzrost szybkości i wygody w trakcie projektowania.

 

Najnowsza wersja GstarCAD została znacznie zoptymalizowana pod względem czasu przetwarzania danych oraz zużycia pamięci. W rezultacie wszelkie działania w środowisku programu, związane z tworzeniem lub edycją projektów, przebiegają szybciej i sprawniej.

W GstarCAD 2017 ulepszono wiele funkcji i opcji znanych z wcześniejszych wersji. Teraz użytkownicy programu mogą m.in. łatwiej tworzyć, edytować i eksportować tabele oraz odnośniki zewnętrzne. Udoskonalone zostały również polecenia: Hatch (Kreskowanie), Transparency (Przezroczystość), Wipeout (Przykryj), Mirror (Lustro) i wiele innych.

W najnowszej wersji programu dodano również nowe, innowacyjne narzędzia m.in. polecenie Flatshot (Rzut Płaski), które umożliwia łatwe tworzenie rzutów obiektów 3D na dowolną płaszczyznę. Dzięki opcji Symetric Draw (Rysowania Symetryczne), użytkownicy mogą szybko tworzyć symetryczne kształty. Z kolei funkcja Graphic Compare (Porównanie Graficzne) pozwala łatwo porównać geometrię podobnych obiektów.

Więcej informacji na temat programu GstarCAD 2017 można znaleźć TUTAJ >>>

Źródło: TMSys

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.