AKTUALNOŚCI

Optymalizacja procesu obróbki blach jest możliwa

Optymalizacja przebiegu procesów produkcyjnych staje się źródłem przewagi konkurencyjnej wielu polskich przedsiębiorstw. Zauważalne jest to zwłaszcza w firmach specjalizujących się w wytwarzaniu małoseryjnym, zmagających się z ograniczeniami związanymi z zasobnością parku maszynowego. Integracja zleceń przekazywanych na halę produkcyjną, poprawiająca przebieg procesów produkcyjnych staje się coraz częściej przedmiotem zainteresowania producentów, a co za tym idzie wymaganiem wobec dostawców specjalistycznego oprogramowania.

Przedsiębiorców zajmujących się obróbką blach, dążących do redukcji skali odpadów i usprawnienia procesów produkcji z pewnością zainteresuje oprogramowanie Radmanager, oferowane przez Radan Polska – które niespełna miesiąc temu miało swoją premierę. Oprogramowanie, wspomaga proces zarządzania informacjami o klientach, ich zleceniami i częściami.

Radmanager pozwala w prosty i intuicyjny sposób wprowadzać dane o zamówieniach, a następnie przekształcać je w tzw. gniazdo projektów w oprogramowaniu RADAN. Dzięki temu zlecenia produkcyjne, pochodzące z różnych zamówień można łączyć – co umożliwia optymalizację wykorzystania maszyn i zużycia materiałów – tłumaczy Paweł Świątkowski, Product Manager w Radan Polska.

Co niezwykle istotne wszelkie zlecenia Radmanager może importować z systemu ERP, funkcjonującego w organizacji. Użytkownicy oprogramowania mają ponadto możliwość załączania do projektów dodatkowych plików, zdjęć i schematów. Daje to możliwość kompletowania wszelkich informacji związanych z projektem w jednym miejscu. Program pozwala ponadto na katalogowanie części w odniesieniu do wielu różnych parametrów, takich jak: materiały, grubości, nazwy.

Radmanager umożliwia przydzielanie wykonania poszczególnych elementów do konkretnych maszyn w oparciu o statusy zleceń. Program daje możliwość powrotu do statusu „w produkcji” dla elementów, które z jakiegoś powodu nie zostały właściwie wycięte. Trafiają one wówczas do puli zleceń do wykonania i są rozmieszczane na kolejnym nestingu dla danej maszyny czy też materiału. Takie podejście do zarządzania parkiem maszynowym jest odpowiedzią na oczekiwania wielu polskich zakładów – dodaje Paweł Świątkowski.

Na szczególną uwagę zasługuje również wydajność oprogramowania. Oparty o bazę danych MS SQL Radmanager, umożliwia płynną pracę nawet przy dużych zbiorach danych. Dodatkowym atutem narzędzia, wynikającym wprost z zastosowania tego popularnego systemu bazodanowego, jest łatwość jego konfiguracji.

 

Źródło: Nicom

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.