AKTUALNOŚCI

Nowa wersja Autodesk Robot Structural Analysis 2017

W ostatnich dniach pojawiła się nowa wersja programu Autodesk Robot Structural Analysis Professional (ARSA) 2017. Autodesk Robot Structural Analysis Professional to wszechstronne i szybkie narzędzie do obliczeń i analizy konstrukcji budowlanych i inżynierskich. Pozwala na kompleksową analizę dowolnych konstrukcji zgodnie z obowiązującymi normami.

Zestawienie nowości w Autodesk Robot Structural Analysis 2017:

Wprowadzenie dodatkowych baz danych z profilami stalowymi
 • Australian section database
 • ASTM A6 Jumbo sections
Definicja profili użytkownika – możliwość określenia kierunku głównych osi profilu
 • Użytkownik ma możliwość określenia kierunków osi głównych w trakcie definicji profilu użytkownika. W Autodesk Robot Structural Analysis 2017 jest możliwość zapisania profilu w układzie osi głównych wybranych przez użytkownika tak aby np. moment bezwładności Iz był większy od Iy
Modyfikacje w działaniu generacji obciążeń wiatrowych 2D wg EN 1991-1-4:2005
 • Wprowadzono warunek występowania ściany dominującej dla budynków zawierających ściany z otworami. Zgodnie z punktem 7.2.9.(5) normy wprowadzono korektę współczynników obciążeniowych dla ciśnienia wewnętrznego dla ściany dominującej i dla pozostałych ścian w zależności od powierzchni występujących w tych ścianach otworów. Warunek jest włączany po zadeklarowaniu wystarczająco dużej powierzchni otworów na zakładce Przepuszczalność okna dialogowego „Śnieg i Wiatr 2D/3D”
 • Wprowadzono modyfikację współczynników ciśnienia zewnętrznego dla dachów dwuspadowych (tabela 7.4a) zgodnie z wymaganiami NF EN 1991-1-4/NA/A1:2011-07.
 • Wprowadzono zmiany współczynników ciśnienia zewnętrznego dla dachów dwuspadowych o kącie 5° (strefa I) zgodnie z NF EN 1991-1-4/NA/A1:2011-07
Modyfikacje generacji obciążeń według norweskiej normy sejsmicznej
 • Wprowadzono generację obciążeń sejsmicznych zgodnie z wymaganiami norweskiej normy EC8 (NS-EN 1998-1:2004+NA:2014).
 • Wprowadzono zmianę sposobu generacji sprężystego spektrum odpowiedzi dla gruntu typu E zgodnie z norweskim NAD do Eurocode 8 (EN 1998-1:2004)
Usprawnienia modułów wymiarowania konstrukcji żelbetowych
 • Wprowadzono możliwość wyświetlania gęstości zbrojenia poprzecznego dla modułu teoretycznego zbrojenia prętów. Wykres gęstości zbrojenia poprzecznego można wyświetlić z poziomu okna dialogowego Wykresy NTM. Rezultaty wymiarowania zbrojenia mogą być przesłane do programu Revit.
Usprawnienia modułów wymiarowania konstrukcji żelbetowych cd.
 • Możliwość zapisu stref zbrojenia oraz konturów płyt żelbetowych w formacie DXF/DWG. Obrysy stref zbrojenia ich kierunki oraz opisy można zapisywać w formacie DXF/DWG. Po wyborze opcji Plik > Zapisz jako należy wybrać format pliku DXF/DWG. Rysunki mogą być zapisane dla każdego z widoków zbrojenia (X-/Y-/X+/Y+) na oddzielnych warstwach rysunku. Rysunki mogą być wykorzystywane w innych programach Autodesk.

Autodesk React Structures 2017

W ostatnim czasie firma Autodesk poszerzyła swoją ofertę o nowy system obliczeniowy Autodesk React Structures. 
Jest to nowy program do analizy konstrukcji inżynierskich zaprojektowany w oparciu o wymagania technologii BIM.
Zapewnia przepływ danych z pozostałymi programami Autodesk, opartymi o tę technologię. Program został wyposażony w intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs graficzny. Autodesk React Structures jest programem obliczeniowym nowej generacji opartym na założeniach popularnego system Autodesk Robot Structural Analysis. Aktualnie program jest udostępniany jako bezpłatna wersja testowa. Bieżąca wersja nie posiada wszystkich opcji obliczeniowych, ale program jest stale rozwijany i udoskonalany.

Autodesk React Structure 2017:

 • Szybki intuicyjny modeler graficzny
 • Praca w oparciu o nowy łatwy w użyciu interfejs graficzny
 • Jedna platforma obliczeniowa do analizy wszystkich typów konstrukcji
 • Integracja danych z systemami Autodesk Dynamo i Autodesk Revit

 

Źródło: Robobat

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.