Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021

AKTUALNOŚCI

Płyta główna MSI dla stacji roboczych z certyfikatem NVIDIA SLI

Firma MSI, wiodący producent płyt głównych, ogłosiła, że płyta główna MSI X99A WORKSTATION, która wkrótce pojawi się w dystrybucji, jest pierwszą na świecie rozprowadzaną w kanale resellerskim i przeznaczaną dla producentów komputerów płytą, jaka uzyskała certyfikat NVIDIA Quadro SLI.

Nową płytę główną zaprojektowano zgodnie z wymaganiami obowiązującymi przy konstruowaniu podzespołów serwerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niezawodności oraz stabilności jej pracy. Urządzenie zoptymalizowano również pod kątem współpracy z graficznymi systemami NVIDIA Quadro SLI i VR SLI. Dzięki temu płyta główna MSI X99A WORKSTATION doskonale nadaje się do budowy high-endowych, profesjonalnych stacji roboczych wykorzystywanych do tworzenia zaawansowanych, multimedialnych treści wymagających najwyższej wydajności renderowania.

W konstrukcji płyty głównej X99A WORKSTATION wykorzystano unikatowy system Steel Armor oraz zoptymalizowano rozmieszczenie slotów PCI Express. Wszystko to w celu zapewnienia doskonałej stabilności oraz kompatybilności urządzenia z dostępnymi na rynku profesjonalnymi kartami graficznymi.

Zoptymalizowana do współpracy z najwydajniejszymi kartami graficznymi

Wykorzystany w konstrukcji płyty MSI X99A WORKSTATION system Steel Armor cechuje się większą liczbą punktów lutowniczych zastosowanych na płytce drukowanej , co zwiększa mechaniczną wytrzymałość gniazd, w których montowane są wydajne i jednocześnie masywne karty graficzne.

System Steel Armor chroni również sygnały PCI-Express przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i w ten sposób zapewnia bezproblemowe prowadzenie renderingu oraz stabilność pracy systemu podczas nawet najcięższych obliczeniowo-graficznych zadań.

NVIDIA Quadro SLI

W wypadku kart graficznych z serii Quadro, technologia NVIDIA SLI umożliwia zbudowanie profesjonalnej stacji roboczej, która będzie w pełni zoptymalizowana do pracy w z wieloma układami graficznymi.

W zastosowaniach profesjonalnych, dzięki technologii SLI, można wykorzystać wiele procesorów GPU do dynamicznego skalowania wydajności podsystemu graficznego, a co za tym idzie do poprawienia jakości obrazu, rozszerzenia obszaru roboczego i budowy w pełni zwirtualizowanych systemów udostępniających zdalnie swoje zasoby. Ponadto, za sprawą rygorystycznego procesu testowania i certyfikacji, certyfikowane platformy zapewniają niezrównaną stabilność i kompatybilność. Z kolei, system VR SLI zapewnia większą wydajność aplikacjom wirtualnej rzeczywistości, w których różne procesory graficzne można przypisać do zadań związanych z generowaniem obrazu dla konkretnego oka i w ten sposób radykalnie przyspieszyć stereoskopowy rendering obrazu. Co więcej, VR SLI umożliwia również skalowanie wykonywania obliczeń na systemy, w których zainstalowano więcej niż dwa GPU.

Źródło: MSI

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.