Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Zobacz jak minął trzeci dzień targów ITM Polska

Poznańskie targi Technologie-Innowacje-Maszyny Polska 2016 to wydarzenie niezwykle prestiżowe. Co roku z początkiem czerwca stolica Wielkopolski przez cztery dni staje się wyznacznikiem zmian i trendów w branży przemysłowej. Każdy, kto pojawił się 9 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, był pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, warsztatów i seminariów. Targi ITM Polska to miejsce spotkań czołowych przedstawicieli polskiej gospodarki przemysłowej!

Organizatorzy, poza kompleksową ofertą wystawienniczą blisko 1000 firm, zapewnili możliwość wzbogacenia się o specjalistyczną wiedzę i nawiązania perspektywicznych kontaktów z kontrahentami z Polski i rynków zagranicznych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się konferencja zorganizowana przez czasopismo Nowa Stal – „Aluminium 2016. Biznes_Trendy_Technologie”, która była okazją do prezentacji aktualnej kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu.

Dla fanów lakiernictwa, z inicjatywy czasopisma Lakiernictwo Przemysłowe, przez cały dzień trwały pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – poligon umiejętności. Również na cały dzień targowy zaplanowane były spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings - udział w nich wzieło ponad 100 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców.

Osoby interesujące się branżą druku i skanu 3D mogły wziąć udział w warsztatach ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D (SmartTech), a także w warsztatach 3D - optyczna technika pomiarowa w tłocznictwie (Lenso).

W ramach seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej pt. „Objętościowa obróbka cieplna stopów metali” można było poszerzyć wiedzę z zakresu technologii i zabiegów powodujących zmianę w strukturze i poprawą właściwości stopów.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa przeprowadziła konferencję „Gospodarka 4.0 - jedyna droga do rozwoju...”, poświęconą zagadnieniom związanym z ideą Przemysłu 4,0. Celem spotkania było porównanie stanu zaawansowania gospodarki Niemiec i Polski w drodze do tworzenia tzw. inteligentnej produkcji, gdzie wdrażane są rozwiązania automatyzacji i wzajemnej komunikacji między maszynami. Poruszane były kwestie dotyczące rozwoju innowacyjności firm, komunikacji IT, przygotowania kadry, a także możliwości wdrożeniowe. 

Z ekspozycyjnych ciekawostek wyróżnić można stoisko firmy Dematec Obrabiarki CNC, którzy odwiedzającym zafundowali szereg atrakcji nawiązujących do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, m.in. pokazy żonglerki piłką nożną czy pokazy gimnastyczne na podwieszanych szarfach.

 

Źródło: MTP

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.