Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Drugi dzień trwania targów ITM Polska i rekord zwiedzających

Wszystkie firmy, liczące się w branży przemysłowej, można spotkać na targach Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2016. To, że Poznań przyciąga liderów – wiadomo nie od dziś. Jednak liczba zwiedzających, którzy odwiedzili tegoroczną edycję w drugi dzień trwania wydarzenia – tj. 8 czerwca – przeszła najśmielsze oczekiwania! Zarówno rekordowa liczba wystawców i prezentowanych maszyn, urządzeń czy narzędzi, jak i pojawiających się profesjonalistów z sektora metalurgii, obróbki metalu czy automatyzacji produkcji sprawia, że ITM Polska jest czołową i najbardziej liczącą się imprezą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Cieszy fakt, że Poznań jest tak licznie odwiedzany, i przyciąga kontrahentów z Polski, jak i z zagranicy. Blisko połowa wystawców prezentujących swoje technologie i rozwiązania to firmy z całego świata, m.in. z : Austrii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Drugiego dnia wszystkie urządzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak szczególnie kilka stoisk przyciągnęło zdecydowanie większą uwagę profesjonalistów. Wśród nich można wyróżnić wspólną przestrzeń KUKA i Siemens, którzy za pomocą prezentowanych maszyn i robotów pokazują ideę czwartej rewolucji przemysłowej Industry 4.0. Ponadto przy stoisku firmy Abplanalp można podziwiać prawdziwy bolid F1! Także kilka firm z Pawilonu 3, reprezentujących targi branży druku i skanu 3D – 3D Solutions, zyskało szczególną sympatię odwiedzających: SmartTech, która za pomocą skanera 3D dokonuje pomiaru/ skanu twarzy, Koło Naukowe Inżynierii Wirtualnej Projektowania Politechniki Poznańskiej – i prototyp pojazdu MOTH wydrukowany w całości w technologii 3D i napędzany wkrętarką Bosch, a także Zortrax i ich niesamowite wydruki wykonane z użyciem technologii przyrostowych.

Dla głodnych wiedzy także było w czym wybierać: branżowcy związani z salonem Surfex mogli wziąć udział w pokazach lakierniczych na powierzchni demonstracyjnej - poligonie umiejętności zorganizowanym przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe (pokazy trwają do końca trwania targów ITM Polska 2016 w pawilonie 6A, poligon), ponadto mogli wysłuchać wykładów tematycznych lakierników, technologów i kierowników lakierni. Zainteresowani techniką druku i skanu 3D mieli do dyspozycji: warsztaty ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D z inicjatywy firmy SmartTech (Pawilon 3, stoisko 63, także 9 czerwca br.), warsztaty 3D - optyczna technika pomiarowa w odlewnictwie (firma Lenso), jak również Druk 3D w przemyśle (Omni3D).

Przedstawiciele sektora metalowego mogli wziąć udział w: seminarium Stowarzyszenia Stali Nierdzewnej - Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewnej, oraz konferencji Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych przygotowanej przez Polską Unię Dystrybutorów Stali. Dużym zainteresowaniem cieszyły się panele dyskusyjne MM Speakers Corner (MM Magazyn Przemysłowy), odbywające się na scenie w Alei Lipowej, poruszające takie tematy jak: Inteligentna Fabryka 4.0, Internet Rzeczy w zarządzaniu i produkcji, Efektywność energetyczna w przemyśle oraz Kapitał ludzki w firmie przemysłowej. Odbyło się także blisko 300 międzynarodowych spotkań kooperacyjnych w ramach Subcontracting ITM Meetings.

Każdego, kto jest ciekawy, co przyniosą kolejne dni targowe – zapraszamy w czwartek (9 czerwca od godz. 9.00 do 17.00) oraz w piątek (10 czerwca od godz. 9.00-16.00) do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich. ITM Polska – tu warto być!

 

Źródło: MTP

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.