AKTUALNOŚCI

Nowa linia skanerów scan3Dmed do pomiarów żywych organizmów

SMARTTECH, producent skanerów3D ogłosił dziś nową linię produktów scan3Dmed dedykowanych do pomiarów żywych organizmów.

Stając na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na technologię digitalizacji 3D w sektorze medycznym oraz bezpieczeństwa, firma SMARTTECH zdecydowała się na dostosowanie linii scan3D poprzez maksymalne skrócenie czasu pomiaru oraz zwiększenie jakości koloru pozyskanego wirtualnego obiektu. Od teraz badacze i specjaliści medyczni będą mogli skorzystać z technologii dedykowanej specjalnie dla nich.

Technologia skanowania 3D firmy SMARTTECH jest używania od roku 2000 w różnych rodzajach przemysłu – między innymi w medycynie – gdzie wielokrotnie brała udział w ogólno europejskich projektach takich jak badanie przyrostu mięśni u sportowców oraz monitorowanie skrzywień kręgosłupa u dzieci w przedziale 7-12 lat. Dzięki temu SMARTTECH udowodnił że technologia skanowania 3D  z udziałem światła strukturalnego jest nie tylko bardzo bezpieczna ale również rzetelna.  Dzięki zastosowaniu skanera 3D możliwe jest bardzo dokładne zaplanowanie operacji plastycznej, śledzenie zmian podczas leczenia, a także dokładny pomiar powierzchni skóry.

Lekarze i Naukowcy wymagają, przede wszystkim prostych w obsłudze, pewnych i dokładnych rozwiązań które nie wymagałyby specjalnego przygotowania przed wykonaniem pomiaru. Skaner scan3Dmed pozwala nie tylko na bardzo szybki bezdotykowy pomiar, ale również dzięki zastosowaniu technologii fabrycznej kalibracji, jest gotowy do działania natychmiast po wyjęciu go z walizki.

Nowy scan3Dmed jest wyposażony w specjalistyczny system detekcji obrazu który pozwala na pomiar w czasie poniżej jednej sekundy, co jest niezwykle ważne podczas skanowania żywych organizmów. Dedykowana optyka detektora ze specjalnie dostosowanym balansem bieli pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie koloru mierzonej powierzchni co pozwala na bardzo dokładną analizę zmian skórnych.

Ta technologia może być wykorzystywana także w celach identyfikacyjnych oraz archiwizacyjnych przez służby bezpieczeństwa. Gdzie w bardzo dokładny sposób można przeprowadzić symulację zmian w wyglądzie twarzy lub zidentyfikować podejrzanych.

Wrażliwe wnętrze skanera zostało zabezpieczone, przymocowane do odpornej na zmiany temperatury, wykonanej z włókna węglowego, konstrukcji nośnej oraz zamknięte w estetycznej białej stalowej obudowie.

Wraz z każdym skanerem z linii scan3Dmed – SMARTTECH dostarcza swoje autorskie oprogramowanie pozwalające nie tylko na bardzo dokładny pomiar ale również na obróbkę chmury punktów oraz stworzenie i analizę siatki trójkątów.

Skanery 3D z linii scan3Dmed mogą być zintegrowane w system kilku głowic skanujących tworząc kompleksowe rozwiązanie do pomiarów z kilku stron jednocześnie, dostarczając kilka chmur punktów połączonych ze sobą na ekranie komputera, tworząc swoistego wirtualnego pacjenta, a co za tym idzie, kompleksowe zaplanowanie operacji, oraz możliwość dokładniej analizy i pomiaru.

Możliwość skanowania ludzkiego ciała znajdzie swoje zastosowanie również w grafice 3D. Gdzie pomoże artystom  i grafikom pozyskując dokładny model 3D twarzy aktora, w ciągu kilku minut. Praca grafika może być teraz skoncentrowana na tworzeniu animacji i otoczenia zamiast żmudnego modelowania na podstawie zdjęć

scan3Dmed zostanie oficjalnie zaprezentowany po raz pierwszy na targach 3D SOLUTIONS które odbędą się w Poznaniu podczas wystawy ITM w dniach 7-10 czerwca. Premiera będzie połączona z prezentacją dwóch zintegrowanych systemów.

 

Źródło:

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.