AKTUALNOŚCI

Głosuj na Jana Ankiersztajna - finalistę Electrolux Design Lab

Jan Ankiersztajn z Poznania jest pierwszym Polakiem, który znalazł się w wielkim finale międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego Electrolux Design Lab. Jest jednym z 10 finalistów wybranych z ponad 1200 uczestników z całego świata. 25 października 2012 r. w muzeum wzornictwa Triennale Design Museum w Mediolanie Jan Ankiersztajn, razem z pozostałymi finalistami, zaprezentuje swój projekt przed jury konkursu. Gratujemy, trzymamy kciuki i głosujemy!

 

 

Głosowanie

Wszystkich serdecznie zapraszamy do głosowania na swój ulubiony projekt finalistów tegorocznej edycji Electrolux Design Lab. Na specjalnie stworzonej stronie http://www.electrolux.co.uk/Global-pages/Promotional-pages/Electrolux-Design-Lab/Articles/Peoples-Choice/ wystarczy kliknąć Lubię to! pod projektem Jana Ankiersztajna lub innego finalisty. Automatycznie na Facebook-owym profilu pojawi się odpowiednia informacja, na kogo został oddany głos. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Liczy się każdy głos. Głosować można do 25.10.2012 r.


Biografia

Jan Ankiersztajn jest studentem czwartego roku wydziału Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obszar jego zainteresowań obejmuje architekturę, projektowanie użytkowe i graficzne. Swoją twórczość prezentował m.in. na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w galerii Perlegal i w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jan Ankiersztajn jest współzałożycielem grupy artystycznej „.wju”, w której realizuje się tworząc animacje stanowiące oprawę wizualną koncertów i wystaw. Jedną z jego największych pasji jest muzyka.

Aeroball

Aeroball, projekt przygotowany przez Jana Ankiersztajna na konkurs Electrolux Design Lab, to rewolucyjne rozwiązanie pozwalające polepszyć jakość powietrza w zamkniętych przestrzeniach. Wystarczy umieścić kulki w powietrzu, a one dzięki swojej bardzo lekkiej konstrukcji zawisną w pomieszczeniu i oczyszczą powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń.

Aeroball to rodzaj balonika z mieszanką helu i powietrza, obudowany filtrem o strukturze zainspirowanej budową komórek żywych organizmów. Kiedy filtr się napełni, Aeroball zaczyna powoli opadać. Jest to znak, że możliwości czyszczenia powietrza przez daną kulkę są wyczerpane i należy ją wymienić. Dzięki fluorescencyjnej powłoce na filtrze, która sprawia, że małe kulki absorbują światło w ciągu dnia i emitują je wieczorem, Aeroball może świecić na różne kolory. Aeroball stanowi niezastąpioną dekorację domów, miejsc pracy, czy lokali publicznych. Doznania zmysłowe potęguje wydzielany przez kulki zapach, który klient wybiera zależnie od swoich upodobań.

Projekt Aeroball:

Wszyscy finaliści:


Źródło: Electrolux

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.