Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Ekonomiczny i produktywny frez CoroMill® 745 jest już w sprzedaży

Oferując wysoką produktywność i niski koszt na ostrze, frez czołowy CoroMill® 745 na dwustronne płytki wieloostrzowe jest idealny do produkcji dużych partii. Dzięki wyjątkowemu ustawieniu kątowemu gniazda płytki i ostrym krawędziom skrawającym, frez ten zapewnia łagodny i lekki przebieg procesu skrawania z niskim zapotrzebowaniem na moc.

CoroMill® 745 jest dostępny w wersji z podziałką normalną i gęstą, jak również z podziałką nierównomierną do zastosowań zagrożonych przez drgania.

Łącznie z 14 ostrzami na każdej płytce, CoroMill 745 jest bardzo opłacalnym wyborem do frezowania czołowego. W asortymencie oferowane są trzy wersje. Konstrukcja z bardzo nierównomierną podziałką MD jest najlepszym wyborem, w przypadku gdy istotne jest przeciwdziałanie drganiom. Ponadto, ustawienie płytki jest kompensowane promieniowo dla zapewnienia równomiernego obciążenia wiórami. Podziałka M jest najlepsza do zastosowań ogólnych, z kolei podziałka H ma większą liczbę ostrzy na obwodzie frezu, co czyni ją najlepszym wyborem, jeśli chcemy uzyskać wyższą produktywność. Obie podziałki M i MD mają taką samą liczbę ostrzy.

Frezy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wymiana płytki była szybka i łatwa. Siedmiokątny kształt płytki i wyjątkowy sposób jej osadzenia zapewniają, że płytka pozostaje w gnieździe w czasie montażu. Płytki w gniazdach pochylone są tak, aby uzyskać dodatni kąt natarcia. Oferowane obecnie geometrie i gatunki płytek skrawających pozwalają na frezowanie stali i żeliwa. Stosowane do obróbki od zgrubnej do pół-wykończeniowej płytki – wytrzymałe, ale skrawające z niskimi oporami – zapewniają niezawodne frezowanie czołowe na wszystkich typach frezarek.

Matts Westin, odpowiedzialny za produkty przeznaczone do frezowania, komentuje: "Możecie zobaczyć na rynku inne rozwiązania frezów o dużej liczbie ostrzy, ale żadne z nich nie oferuje takiej wydajności jak CoroMill 745. Dorobek, który za tym stoi robi naprawdę duże wrażenie. W tej wyjątkowej konstrukcji 14 ostrzowe dwustronne płytki mają krawędzie skrawające ustawione pod kątem dodatnim i rozstaw, który sprawia, że frez pracuje cicho i płynnie. To oznacza, że nasi klienci otrzymują bardzo wydajne narzędzie o zwiększonej trwałości, które jednocześnie zmniejszy koszty przypadające na wyprodukowanie pojedynczego przedmiotu.”

Źródło: Sandvik

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.