Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

VLSK - Pokrętła z zamkiem patentowym

Firma Elesa wprowadziła do swojej oferty nowy typ pokręteł zaciskowych wyposażonych w zamek. Rozwiązanie to, będące odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez klientów, jest przeznaczone do zastosowań wymagających ograniczenia dostępu osobom niepowołanym do istotnych części maszyn i urządzeń.

Nowe pokrętło VLSK

Pokrętła zaciskowe stosowane są do połączeń gwintowych wymagających obsługi  bez użycia dodatkowego narzędzia, dzięki czemu są wygodne dla użytkowników. Nowe, wyposażone w zamek pokrętło składa się z korpusu z mechanizmem blokującym, elementu nagwintowanego (tulei lub szpilki) oraz pokrywy z wbudowanym zamkiem patentowym. Zasada działania jego mechanizmu jest następująca:

  1. wkładamy klucz do zamka umieszczonego w korpusie pokrętła i obracamy go o 180°,
  2. wkręcamy pokrętło w gwintowany otwór lub nakręcamy na gwintowany trzpień (w zależności od wybranej wersji), aż do momentu zaciśnięcia połączenia,
  3. obracany klucz z powrotem  o 180° i wyciągamy z zamka.

Po wykonaniu tych czynności pokrętło jest zamocowane, a jego pokrywa obraca się swobodnie, uniemożliwiając odblokowanie połączenia.

Miejscami zastosowania dla  nowego pokrętła VLSK są wszystkie  połączenia gwintowe,  które chcemy zabezpieczyć przed niepowołanym dostępem np. osłony maszyn, elementy wyposażenia pojazdów pozostających bez ochrony, włazy rewizyjne czy miejsca użyteczności publicznej.

Pierwowzorem pokrętła VLSK z zamkiem patentowym było pokrętło VLS, dedykowane do podobnych zastosowań, lecz wyposażone w zamek na klucz uniwersalny.

Strony katalogowe prezentowanych elementów:

Źródło: Elesa

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.