Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Karta graficzna dla stacji roboczych z aż 32 GB pamięci

W trakcie targów NAB Show firma AMD zaprezentowała nową kartę graficzną AMD FirePro W9100 32 GB. To pierwszy na świecie model przeznaczony dla stacji roboczych, który wyposażono w 32 GB pamięci, co pozwoli uczynić pracę ze szczególnie zasobo-chłonnymi materiałami i najbardziej wymagającymi aplikacjami znacznie bardziej płynną i komfortową.

Produkt ten zostanie wprowadzony do sprzedaży w drugim kwartale 2016 roku. Firma AMD ponadto udostępniła rozszerzenie (plug-in) do pakietu Autodesk 3ds Max – AMD FireRender, które pozwoli twórcom treści dla systemów wirtualnej rzeczywistości skorzystać z ulepszonego procesu przetwarzania materiałów w jakości 4K, fotorealistycznego renderingu oraz potężnych funkcji służących do obróbki graficznej.

W trakcie tegorocznych targów NAB Show osoby odwiedzające stoisko AMD FirePro w strefie StudioXperience mogą sprawdzić potężne technologie AMD w akcji na przykładzie wiodących aplikacji. Dzięki temu będą mogli zaznajomić się z tym, jak efektywnie balansować procesy obróbki przy zachowaniu optymalnej jakości wizualnej, responsywności i mocy obliczeniowej. Na stoisku prezentowane są rozwiązania od firm Adobe, Apple, Autodesk, Avid, Blackmagic Design, Dell, HP i Rhino, które pozwalają odwiedzającym wypróbować szereg możliwości wykorzystania profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro W9100 32 GB, w tym:

  • Szybką produkcję treści VR w jakości Ultra HD;

  • Funkcjonalność rozszerzenia AMD FireRender do pakietu Autodesk 3ds Max na stacji roboczej HP;

  • Większą precyzję kolorów, obsługę wysokich rozdzielczości (do 4K) oraz akceleracji sprzętowej w programach Adobe, w tym Adobe Premiere Pro CC i Adobe After Effects CC;

  • Bezpłatną funkcję renderingu „ray trace” do nadchodzącego pakietu Rhino 6, która działa w oparciu o rozszerzenie AMD FireRender wykorzystujące standard OpenCL. Funkcja ta działa podczas podglądu, aby wizualizacja materiału dokładnie odwzorowywała fizyczną strukturę materiału.

Na stoisku prezentowana jest także karta Radeon Pro Duo, która w połączeniu z zestawem narzędzi AMD LiquidVR™ SDK, jest obecnie najpotężniejszą na świecie platformą do zarówno tworzenia jak i korzystania z wirtualnej rzeczywistości. Profesjonalne karty graficzne AMD są prezentowane wraz z liderami z branży sprzętu i oprogramowania w Las Vegas Convention Center, a także podczas imprezy ShowStoppers NAB 2016.

 

Źródło: AMD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.