ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Konkurs Abplanalp CNC Challenge – II etap

W marcu rozpoczął się drugi etap konkursu Abplanalp Challenge CNC. Konkurs ma na celu sprawdzenie wiedzy i zaangażowania osób zainteresowanych tematyką obrabiarek CNC, zachęcenie do wspólnej zabawy oraz aktywizację zainteresowania młodzieży obszarem dotyczącym obróbki CNC.

Uczestnicy Abplanalp CNC Challenge co tydzień, od marca do maja, muszą zmierzyć się z jednym zadaniem dotyczącym obróbki CNC publikowanym na stronie www.Abplanalp.pl/cnc2015. Część z nich jest stricte pytaniami sprawdzającymi wiedzę, w niektórych przypadkach trzeba natomiast wykazać się wyobraźnią i kreatywnością.

Udział w rywalizacji biorą głównie uczniowie kształcący się w kierunkach technicznych oraz osoby dorosłe, mające codzienną styczność z obróbką metali za pomocą tokarek i frezarek CNC. Do konkursu można dołączyć w dowolnym momencie jego trwania. Dzięki temu nawet ci, którzy dowiedzieli się o nim w ostatniej chwili, nie tracą szans na zdobycie atrakcyjnych nagród.

O publikacji każdego z nich uczestnicy zmagań byli informowani na kilka sposobów: za pośrednictwem e-maili oraz powiadomień i publikacji na profilu Abplanalp w serwisie Facebook.

Warto podkreślić, że Abplanalp Challenge CNC to pierwszy tego typu konkurs tematyczny zorganizowany w Polsce.

Wyniki pierwszej edycji zostały opublikowane pod koniec 2015 roku. Nagrody – sprzęt elektroniczny firmy Apple – trafiły do 11, z ponad 1600 biorących udział, uczestników. Drugi etapu Abplanalp CNC Challenge kończy się na początku czerwca 2016 roku.

 

 

Źródło: Abplanalp

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.