ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Tekla Structures 2016

Trimble wprowadziła na rynek kolejną wersję oprogramowania BIMTekla Structures 2016, stawiając na lepszą współpracę i poprawę wydajność pracy dla projektantów konstrukcji stalowych i żelbetowych, producentów, generalnych wykonawców oraz inżynierów strukturalnych.

 Tekla Structures 2016 - BIM

Łatwe modelowanie oraz nauka program dzięki nowemu interfejsowi użytkownika.

Tekla Structures 2016 pojawia się ze zmienionym interfejsem użytkownika, który pozwala na płynne używanie funkcji oraz szybszą naukę oprogramowania, a także z kilkoma narzędziami ułatwiającymi modelowanie i przyspieszającymi proces projektowania. Konfigurowalne menu i łatwo rozpoznawalne ikony pozwalają użytkownikom zaoszczędzić czas, natomiast spójne kolory pomagają natychmiast dostrzec to, czego szukasz w modelach – funkcje te wpływają na jakość procesu modelowania dowolnej konstrukcji stalowej czy żelbetowej.

W nowej wersji programu skupiono się również na zwiększeniu efektywności narzędzi przeznaczonych do zarządzania danymi w modelu. Odnalezienie ewentualnych błędów jeszcze w etapie projektowania, gdy są one łatwiejsze do poprawy w porównaniu do przeróbek, które musielibyśmy przeprowadzić na placu budowy może przynieść duże oszczędności.

Tekla Structures 2016 - BIM

Większa kontrola nad danymi dzięki narzędziu “Organizator”.

Z Tekla Structures 2016 kooperacja międzybranżowa będzie dużo łatwiejsza i bardziej niezawodna m.in. dzięki zaawansowanym funkcjom zarządzania zmianami w plikach IFC (Industry Foundation Classes). Kiedy współpracujący podmiot wprowadzi zmiany w projekcie, użytkownicy Tekla Structures mogą śledzić te zmiany w modelu referencyjnym IFC. Lepsza współpraca będzie także możliwa dzięki ulepszeniom narzędzia Tekla Model Sharing, które pozwala członkom zespołu pracować na tym samym modelu w dowolnym miejscu lub strefie czasowej co ułatwia realizację projektów szybciej i z większą elastycznością.

Tekla Structures 2016 - BIM

Lepsza współpraca dzięki BIM – zarządzanie zmianami w modelach.

Wiele nowych funkcji i ulepszeń zostało opracowanych na podstawie próśb użytkowników. Na przykład tworzenie rysunków jest szybsze dzięki poprawie funkcjonalności oraz bibliotece 2D, która umożliwia użytkownikom wykorzystanie w swoich rysunkach gotowych, przygotowanych wcześniej detali zamiast rysować je od początku. Ponowne wykorzystanie specyficznych dla danej firmy detali pozwoli na jeszcze większą oszczędność czasu” powiedział Risto Räty, dyrektor generalny Trimble Buildings Structures Division.

Więcej informacji na temat najnowszej wersji oprogramowania TUTAJ >>>

Źródło: Construsoft

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.