AKTUALNOŚCI

Koła naukowe używają SolidWorks Education.

Oficjalnym oprogramowaniem do projektowania 3D i analiz inżynierskich używanym przez studenckie Koło Naukowe Awioniki Politechniki Warszawskiej MELAVIO  oraz przez drużynę projektu HUSAR - Robot Księżycowy jest SolidWorks.

Koło Naukowe Awioniki MELAVIO będzie używało oprogramowania SolidWorks do projektowania samolotów zdalnie sterowanych. Dostarczone oprogramowanie SolidWorks Education składa się z pakietu SolidWorks Premium, Simulation Premium, Flow Simulation, Motion oraz Sustainability.  Studenci mają możliwość pracy na oprogramowaniu zarówno w pracowni komputerowej na uczelni jak i w domu na swoich komputerach. Najważniejszą dla studentów aplikacją jest SolidWorks Flow Simulation, która pozwoli przeprowadzić analizy CFD (Computational Fluid Dynamics) zaprojektowanych modeli. 

Już za rok studenci planują wziąć udział w międzynarodowym konkursie UAV Outback Challenge w Australii. Więcej o projekcie na stronie http://melavio.meil.pw.edu.pl/
 

 
 

Projekt "HUSAR - robot księżycowy" to dzieło studentów z trzech kół naukowych: Studenckie Koło Astronautyczne Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej,Koło Naukowe Robomatic Instytut Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej Koło Naukowe Cyborg++ Instytut Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Studenci biorą udział w konkursie organizowanym przez NASA "Lunabotics Mining Competition", którego celem było skonstruowanie robota zdolnego do funkcjonowania w warunkach panujących na księżycu i wykopania jak największej ilości gruntu (regolitu) księżycowego. Projekt HUSAR jako jedyny z Europy zakwalifikował się do konkursu NASA. 

Więcej o projekcie na stronie http://www.husarlunabotics.pl/  
 
 

CNS Solutions jest największym dostawcą oprogramowania SolidWorks w Polsce i jako jedyny posiada certyfikat Authorized Educational Reseller. Dostarczamy oprogramowanie do większości szkół i uczelni w Polsce oraz organizujemy coroczny Studencki Konkurs Projektowy SolidWorks.  
Źródło: CNS Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.