Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021

AKTUALNOŚCI

Premiera Graitec Advance BIM Designers Suite

GRAITEC, producent oprogramowania BIM, CAD, dostawca technologii i usług w branży AEC ogłosił premierę Graitec Advance BIM Designers Suite - zestawu wydajnych aplikacji BIM do automatyzacji i optymalizacji projektowania konstrukcji.

Graitec Advance BIM Designers Suite zawiera szereg aplikacji stworzonych dla projektantów konstrukcji pozwalających na optymalizację procesu projektowego.


Steel Structure Designer jest częścią pakietu Structural BIM Designers. Został on stworzony w celu przyspieszenia procesu projektowania konstrukcji stalowych. Steel Structure Designer jest instalowany w środowisku Autodesk Advance Steel 2016.

Steel Structure Designer

Program pozwala w prosty sposób stworzyć kompletną konstrukcję stalową. Użytkownik ma możliwość parametryzacji struktury nośnej. Tworzone obiekty bazują na geometrii wieloprzęsłowych ram portalowych lub wielopiętrowych konstrukcji przemysłowych z platformami na wybranych przez użytkownika poziomach. Dostpne są różne rodzaje geometrii dachów. Również w sposób parametryczny użytkownik wprowadza dodatkowe obiekty takie jak stężenia, rygle ścienne czy pławie. Obiekt stworzony w aplikacji Steel Structure Designer przez cały czas pozostaje sparametryzowany i dzięki temu można go błyskawicznie modyfikować zmieniając zarówno jego geometrię jak i stosowane przekroje.

Podstawowe funkcje dostępne w Steel Structure Designer to:

  • Definicja kształtu i typu obiektu
  • Generacja geometrii i rozstawu ram, pięter, platform
  • Definicja typu dachu, stężeń, ścian szczytowych, rygli ściennych oraz płatwi
  • Definicja przekrojów wprowadzonych elementów
  • Kopiowanie już zdefiniowanych obiektów w inny obszar modelu

Pobierz wersję trial>>

Ball Post Railing Designe for Advance Steel jest częścią pakietu Steel BIM Designers. Poręcze i barierki o złączach kulistych są niezwykle uniwersalnymi i łatwymi w montażu systemami zabezpieczeń używanymi w  instalacjach przemysłowych. Systemy tego typu są również szeroko stosowane w przemyśle okrętowym. Niestety projektowanie tego typu barierek standardowym metodami jest dość pracochłonne. Ze względu na to  projektanci od wielu lat  zgłaszali potrzebę wprowadzenia automatycznego narzędzia do generacji tego typu rozwiązań w systemie Autodesk Advance Steel. Takie narzędzie pozwoliłoby znacznie przyspieszyć proces projektowania konstrukcji.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom GRAITEC wprowadził na rynek specjalną aplikację „Ball Post Railing Designe”. Aplikacja pracuje w środowisku Autodesk Advance Steel 2016 i pozwala w sposób automatyczny generować barierki o złączach kulistych wykorzystując systemy barierek produkowanych przez wiodących producentów, jak również indywidualne rozwiązania parametryzowane na bieżąco przez użytkownika. Apliakacja daje również możliwość automatyzacji procesu tworzenia zestawień materiałowych.

Generator Barierek o złączach kulistych umożliwia tworzenie systemów barierek zarówno w oparciu o linie proste jak i  zakrzywione. Generowane obiekty są w pełni sparametryzowane i dzięki temu możliwa jest ich szybka modyfikacja. Modyfikacji podlegają zarówno wymiary jak i zastosowane przekroje. Parametryzować można dodatkowo wysokość barierki, odległości między słupkami, geometrię szyn, rodzaje bortnic czy też rozmiar złączy.

Pobierz wersję trial>>

Źródło: Robobat

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.