Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

Analiza konstrukcji sceny koncertowej w RFEM i RSTAB

Podczas tworzenia modelu, możliwe jest użycie przygotowanych bloków. Co więcej, membrany mogą być rozpatrywane w RFEM, a narzędzia do automatycznego generowania obciążeń wiatrem i śniegiem umożliwiają szybkie i łatwe wprowadzeni obciążeń.

Elementy z aluminium, stali lub drewna (lub wielu materiałów w jednej strukturze) używane są do konstrukcji nośnej, wszystkie niezbędne analizy (nośność, trwałość, użyteczność) mogą być wykonane z odpowiednimi modułami dodatkowymi.

Model sceny koncertowej i graficzna wizualizacja wyników projektowych RF-ALUMINIUM w RFEM

Model sceny koncertowej i graficzna wizualizacja wyników projektowych RF-ALUMINIUM w RFEM

Główne siły wewnętrzne z RFEM / RSTAB są  automatycznie przenoszone do modułów dodatkowych. Jeśli konstrukcja nośna zostanie zmodyfikowana, zmienione siły wewnętrzne zostaną automatycznie przeniesione do modułów.

Bloki

Każda konstrukcja może być modelowana indywidualnie w RFEM / RSTAB. Ponadto zdefiniowane oddzielnie utworzone bloki mogą być wykorzystane. Możliwe jest wprowadzenie sparametryzowanych konstrukcji np. dźwigarów kratowych - wymiary, przekroje itp. można odpowiednio dostosować w trakcie lub po wprowadzeniu.

Wprowadzenie bloku (kratownica) w RSTAB

Wprowadzenie bloku (kratownica) w RSTAB

Baza bloków RSTAB zawiera dodatkowo  kratownice przestrzenne (dźwigary kratowe aluminiowe), które są często używane do konstrukcji sceny koncertowej.

Konstrukcje membranowe w RFEM

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi na estradach koncertowych często osiągana jest za pomocą membrany. Mogą one być uwzględnione w programie RFEM, dzięki modułowi RF-FORM-FINDING, który znajduje pierwotny kształt konstrukcji membranowych i kablowych. Kształt zostanie znaleziony przy użyciu równowagi pomiędzy naprężeniami powierzchni (sprężającej) oraz fizycznych i geometrycznych reakcji granicznych.

Konstrukcja membranowa przed (na górze) i po (na dole) znajdowaniu kształtu

Konstrukcja membranowa przed (na górze) i po (na dole) znajdowaniu kształtu

Proces znajdowania kształtu może być przeprowadzony na całej konstrukcji, to znaczy z uwzględnieniem sztywności konstrukcji nośnej. Ponadto, za pomocą zwolnień liniowych w programie RFEM możliwe jest uwzględnienie faktu, że powierzchnie membran spoczywają na podporach pośrednich, ale w przypadku oddziaływań odciążających, takich jak ssanie wiatru mogą oderwać się od podkładu.

Źródło: Dlubal

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.