AKTUALNOŚCI

ZW3D 2016 Beta już dostępny

ZW3D 2016 Beta Nowe funkcje

Nowa wersja programu niesie ze sobą nowe funkcje oraz rozszerzenie funkcjonalności już istniejących operacji. Poniżej przedstawiany najważniejsze nowości ZW3D 2016.

Ulepszone translatory

ZW3D 2016 ma możliwość importu plików neutralnych i rodzimych. SolidWorks 2015 będzie otwierany tylko przez ZW3D w wersji 64 bitowej. 

Nowy Szkic 3D

Zarówno zakładka Szkic 3D, jak i zwykły szkic 2D pozostały na swoich miejscach i działają tak, jak w poprzednich wersjach. Pojawił się za to nowy Szkic3D, który umożliwia rysowanie przestrzenne z użyciem wymiarów sterujących i wiązań znanych ze szkicu 2D.

ZW3D 2016

Narysowany szkic 3D może być później użyty jako Profil dla operacji Wyciągnięcia czy Ścieżka dla operacji Wyciągnięcia po ścieżce.

Złożenia – mechaniczne wiązania

Usprawnienia dotyczą także projektowania złożeń. Między innymi rozszerzono możliwości pracy z konfiguracjami, dzięki czemu różne konfiguracje tej samej części mogą występować w jednym złożeniu. Również różne konfiguracje pod-złożenia mogą występować w jednym złożeniu.

Możliwe jest także poruszanie komponentami złożenia przy pomocy LPM bez wywoływania jakiejkolwiek funkcji. Natomiast w celu obrócenia modelu trzeba dodatkowo przytrzymać klawisz Shift.

Największe zmiany obejmują typy wiązań. Do standardowych wiązań dodano wiązania: Symetryczne, Środkowe (komponent jest umieszczony pomiędzy dwiema ścianami), Zablokowane (powoduje „przyspawanie” jednego komponentu do drugiego), Płaszczyzny.

 

Dodatkowo wzbogacono program o wiązania mechaniczne, takie jak: Przekładnia (teraz działa również z przekładniami stożkowymi), koło i zębatka, para liniowa, śruba.

zw3d 2016 wiązania mechaniczne

Ulepszono również operację lustra, która teraz może działać jak w poprzednich wersjach (tworząc nowy komponent) lub taki sposób jak szyk (wstawiając kopię tego samego komponentu).

Arkusze blach

Istotną nowością są rozbudowane funkcje arkuszy blach. Funkcja wyciągnięcia została rozbita na dwie operacje:

1. Wyciągnij zakładkę – służy do tworzenia podstawy blachy (płaskiej blachy). Jeżeli wyciągamy drugi szkic, który swoim profilem nachodzi na wcześniej stworzoną blachę, program rozpozna jej grubość i scali go z nią.

2. Wyciągnij zagięcie – umożliwia wyciągnięcie zamkniętego lub otwartego profilu. Na ostrych krawędziach zostaną automatycznie dodane zagięcia. Jeżeli profil jest zamknięty, w wyznaczonym punkcie zostanie dodana przerwa.

Nowa Funkcja: Zagięcie po ścieżce

Operacja ta jest podobna do wyciągnięcia po ścieżce. Zagięcie po ścieżce pozwala na stworzenie kompletnego zagięcia przy użyciu otwartego szkicu wyciąganego wzdłuż krawędzi podstawy blachy.

Ulepszone zamykanie narożnikó

Przerwa pomiędzy narożnikami dwóch zagiętych ścian powinna być zamknięta. Podczas zamykania tej przerwy, chcielibyśmy, żeby blacha na zgięciu również została „dociągnięta”. W ZW3D 2016 jest to już możliwe. Ponadto dostajemy możliwość wyboru typu zamknięcia narożników.

 

Obecnie są dwa sposoby zamykania narożników. Pierwszy z nich odbywa się przez wybór krawędzi i zamknięcie tylko wyprostowanej części blachy, czyli dokładnie tak jak robił to program w poprzednich wersjach. Ta sama opcja zyskała możliwość domykania zagiętej części jako wyprostowane cięcie (na blasze rozłożonej) lub zakrzywione cięcie.

Źródło: 3D Master

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.