Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Siemens przejmuje dostawcę oprogramowania - firmę CD-adapco

Siemens i CD-adapco zawarły umowę zakupu akcji sankcjonującą przejęcie firmy CD-adapco przez Siemens. Cena zakupu wynosi 970 mln USD.

CD-adapco jest globalną spółką działającą w branży symulacji projektowych, oferującą oprogramowanie komputerowe wykorzystywane w szerokim zakresie dyscyplin naukowych, takich jak dynamika płynów (CFD), mechanika ciał stałych (CSM), przenoszenie ciepła, dynamika cząstek, przepływy reakcyjne, elektrochemia, akustyka i reologia. W zeszłym roku finansowym firma CD-adapco zatrudniała ponad 900 pracowników, zaś jej przychody osiągnęły kwotę niemal 200 mln USD, generując typowe dla branży oprogramowania dwucyfrowe wskaźniki rentowności. Średni roczny wzrost przychodów CD-adapco odnotowany w ciągu trzech ostatnich lat finansowych wyniósł przeszło 12% (przy stałych kursach walut). Siemens oczekuje, że ta gałąź działalności firmy będzie nadal rozwijała się w szybkim tempie w przyszłości.

W ramach realizowanego obecnie programu Vision 2020, Siemens dokonuje przejęcia firmy CD-adapco, koncentrując się w coraz większym stopniu na rozwoju w sektorze cyfrowym oraz rozszerzając portfolio rozwiązań oferowanych w branży oprogramowania przemysłowego. Oprogramowanie symulacyjne odgrywa niezwykle ważną rolę, umożliwiając klientom szybsze wprowadzanie na rynek lepszych produktów oferowanych po niższych cenach. Dzięki przejęciu CD-adapco pozyskujemy cieszącego się stabilną pozycją technologicznego lidera. Transakcja ta pozwoli nam uzupełnić nasze portfolio światowej klasy oprogramowania przemysłowego oraz realizować strategię polegającą na dalszym rozszerzaniu działalności na rynkach cyfrowych” - powiedział Klaus Helmrich, Członek Zarządu Siemens.

CD-adapco jest firmą globalną oferującą rozwiązania z zakresu symulacji projektowych, promującą unikalną wizję interdyscyplinarnych badań projektowych (Multidisciplinary Design eXploration - MDX). Symulacje komputerowe są najbardziej niezawodnym źródłem informacji wykorzystywanych w procesie projektowania. Stymulują innowacyjność i obniżają koszty opracowania nowych produktów. Narzędzia symulacyjne oferowane przez CD-adapco, na czele z flagowym produktem firmy - STAR-CCM+, pozwalają inżynierom na szybsze odnajdywanie optymalnych rozwiązań projektowych. CD-adapco posiada obecnie ponad 3 200 klientów na całym świecie. Oprogramowanie firmy jest wykorzystywane przez 14 z 15 największych producentów samochodów, przez największych dziesięciu dostawców działających w branży lotniczej i kosmicznej, oraz przez dziewięciu z dziesięciu największych producentów sektora energetycznego i morskiego.

Prezes CD-adapco, pani Sharron MacDonald stwierdziła: „Cieszę się, zarówno z punktu widzenia naszych pracowników, jak i klientów. Szanse, przed jakimi stajemy dzięki przejęciu przez Siemens, są wprost nieograniczone. Połączenie światowej klasy technologii projektowych i produkcyjnych ze strategią biznesową, dzięki której rozwiązania symulacyjne będą stosowane przez większą niż kiedykolwiek wcześniej liczbę firm do opracowywania lepszych produktów, jest spełnieniem wizji założycieli naszej spółki.

Siedziba CD-adapco znajduje się w Melville w amerykańskim stanie Nowy Jork. Firma posiada 40 oddziałów rozlokowanych na całym świecie. Siemens spodziewa się, że dzięki efektowi synergii marża EBIT wzrośnie w ciągu pięciu lat od daty transakcji o około 50 mln USD, głównie dzięki wyższym przychodom. Finalizacja transakcji będzie miała miejsce po spełnieniu zwyczajowo określonych warunków i jest spodziewana w drugiej połowie roku obrotowego 2016.

CD-adapco stanie się częścią jednostki biznesowej Siemens PLM Software działającej w ramach branży Digital Factory (DF). DF jest liderem w dziedzinie automatyki i wiodącym dostawcą oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktów Product Lifecycle Management - PLM). „Rozszerzając nasze portfolio o zaawansowane narzędzia do symulacji projektowych, takie jak CFD, oraz rozbudowując naszą organizację o doświadczonych ekspertów, zdecydowanie zwiększamy zakres naszych kompetencji w obszarze symulacji modelowych, za pomocą których tworzymy dokładne, cyfrowe odpowiedniki prawdziwych produktów” - zauważył Anton Huber, Dyrektor Zarządzający branży Digital Factory.

Branża Digital Factory łączy w sobie wszystkie jednostki biznesowe firmy Siemens obsługujące poszczególne sektory produkcyjne - samochodowy, lotniczy, maszynowy i elektroniczny. Jej portfolio obejmuje wysokowydajne, w pełni zintegrowane technologie sprzętowe oraz oprogramowanie umożliwiające bezproblemowe dzielenie się danymi wykorzystywanymi w procesie rozwoju i produkcji, a także ich wymianę z dostawcami. Siemens jest obecnie jedyną firmą oferującą technologie w kompleksowy sposób spajające wszystkie cyfrowe aspekty wirtualnego świata rozwoju produktu z realnym światem produkcji. Dzięki nim możliwe jest projektowanie, testowanie i optymalizowanie nowych produktów na ekranie komputera, przy jednoczesnym planowaniu i wdrażaniu niezbędnych procesów produkcyjnych. Takie rozwiązanie pozwala klientom podnieść poziom wydajności i elastyczności, oraz skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Źródło: Siemens

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.