ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

MICRON3D color 24 Mpix

Po oficjalnej premierze nowego skanera MICRON3D color 24 Mpix na ostatnich targach TCT SHOW w Birmingham w Wielkiej Brytanii, firma SMARTTECH poinformowała, że nowy skaner 3d trafi do sprzedaży z początkiem lutego 2016.

Najnowszy produkt firmy SMARTTECH to najbardziej zaawansowane urządzenie do digitalizacji przestrzennej wraz z kolorem obiektu. Skaner cechuje się najwyższą dostępną na rynku rozdzielczością - 24 Megapixele, które odpowiadają 24 milionowej chmurze punktów z pojedynczego skanu. Tak wysoka rozdzielczość urządzenia pozwala na opisanie jednego milimetra kwadratowego ponad tysiącem punktów, z których każdy posiada nie tylko współrzędne XYZ ale również przypisany kolor RGB.

Chmura punktów reprezentująca kształt obiektu (współrzędne XYZ), a także kolor (RGB)

Wysoka rozdzielczość i dokładność pozwala użytkownikowi pozyskać informacje o bardzo złożonych strukturach, których zeskanowanie jeszcze do niedawna stwarzało problem np.: ubrania, płótna olejowe. Czuły detektor pozwala ponadto na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych, zaś integracja z systemem oświetlenia bezcieniowego daje możliwość odwzorowania rzeczywistego koloru obiektu mierzonego. Dzięki temu urządzenie może być wykorzystywane w badaniach i digitalizacji obiektów muzealnych i dzieł sztuki, a także konserwacji, druku 3D kolorowych kopii itp.

Targi TCT SHOW Birmingham w Wielkiej Brytanii - oficjalna premiera MICRON3D color 24 Mpix

Obudowa wykonana z włókna węglowego, a także wewnętrzny system antywstrząsowy zapobiega wpływom otoczenia na dokładność skanera, a wymienne filtry pyłoszczelne chronią wnętrze skanera podczas skanowania w trudnych warunkach (na przykład na wykopaliskach).

Oryginał i wydrukowana na  drukarce 3D kolorowa kopia.

Wrześniowy pokaz na targach wzbudził duże zainteresowanie na rynkach międzynarodowych, zwłaszcza Azjatyckich, gdzie w ostatnim czasie kładzie się ogromny nacisk na digitalizację i badania na obiektach muzealnych. Oznacza to że obecność polskiego producenta skanerów na tamtych rynkach, daje bardzo dobre perspektywy dla powstałej w Polsce technologii.

Skaner 3D od początku lutego tego roku znajdzie się  w ofercie sprzedażowej zarówno firmy SMARTTECH jak i rozległej siatce dystrybutorów w ponad 30 krajach na świecie.

Więcej na temat nowego urządzenia Tutaj >>>

Źródło: www.skaner3d.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.