Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

FARO Cobalt 3D Imager

FARO Technologies poinformowała o wprowadzeniu na rynek układu skanerów FARO Cobalt 3D Imager z szerokimi możliwościami adaptacji, który pozwoli przenieść zautomatyzowane procesy metrologiczne w sektorze wytwórczym na wyższy poziom.
 
Nowy FARO Cobalt 3D Imager został wyposażony w dedykowany, zintegrowany system przetwarzania danych - nowatorskie rozwiązanie w branży. Inteligentny czujnik pozwala na konfigurowanie układu wielu skanerów, umożliwiając producentom przemysłowym znaczną poprawę wydajności. Urządzenia 3D Imager można umieszczać praktycznie w każdym miejscu procesu produkcyjnego w dowolnej ilości. Urządzenia Cobalt mogą skanować jednocześnie i być obsługiwane z  jednego komputera.
 
 
Cobalt to idealne rozwiązanie dla środowiska produkcyjnego, urządzenie można bez trudu zamontować na pomoście obrotowym, robocie lub w komórce kontroli przemysłowej. Dzięki połączeniu projekcji światła niebieskiego, aparatów stereoskopowych i zaawansowanego zintegrowanego systemu przetwarzania danych, Cobalt jest w stanie rejestrować miliony punktów 3D w kilka sekund. Dzięki wysokiej rozdzielczości, automatycznej ekspozycji i trybowi HDR (High Dynamic Range) Cobalt profesjonalnie radzi sobie ze złożonymi częściami o drobnych detalach, zmiennych kolorach, teksturach i współczynniku odbicia. Cobalt oferuje szybkie, spójne pomiary w zakresie kontroli jakości i inżynierii odwrotnej części, zespołów i narzędzi — niezależnie od operatora.
 
„Cobalt w niezawodny sposób dostarcza dokładne dane skanowania 3D w ramach zautomatyzowanego procesu roboczego. Cobalt jest wolny od ograniczeń co do ilości czujników w układzie skanerów i tym samym przy redukcji czasów cykli kontroli. Ten fakt sprawia, że jest to doskonały nowy produkt wzmacniający obecną ofertę firmy FARO” — mówi Simon Raab, prezes i dyrektor generalny FARO. „Cena oraz cechy FARO Cobalt sprawiają, że jest to oszczędne, wszechstronne i wygodne urządzenie, które zapewnia szybki zwrot z inwestycji w wielu zastosowaniach pomiarowych i w ramach projektowania produktu.”
 
 
Dr. Raab dodał: „Jesteśmy wyjątkowo dumni ze zgłoszonego do opatentowania zintegrowanego systemu przetwarzania danych, który ułatwia integrację urządzenia w zaawansowanych środowiskach produkcyjnych. W połączeniu z oprogramowaniem CAM2 Measure 10 firmy FARO można wykorzystać nieograniczoną ilość urządzeń Cobalt do jednoczesnego rejestrowania większych powierzchni lub złożonych części. Konfigurowalne pole widzenia, inteligentne zintegrowane przetwarzanie danych chmur punktów oraz rozdzielczość dopasowują się do wszechstronnych potrzeb pomiarowych. Nasza analiza pokazuje, że w przypadku kontroli dużych powierzchni, układ wielu skanerów Cobalt jest szybszy, bardziej elastyczny, dokładny, przystępny cenowo oraz łatwiejszy w obsłudze niż zrobotyzowane optyczne systemy pomiarowe lub skanery liniowe dostępne na rynku”. Cobalt przewyższa wymienione systemy pod względem parametrów takich jak: wysoka rozdzielczość i szybkość przetwarzania danych w połączeniu z jego niskim profilem i niewielką wagą.
 
Urządzenie FARO Cobalt 3D Imager jest przeznaczone do szybkiej i łatwej integracji z rozwiązaniami stosowanymi na hali produkcyjnej. Cobalt bezproblemowo współpracuje z w pełni funkcjonalnym oprogramowaniem pomiarowym FARO CAM2® Measure 10.
Źródło: FARO

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.