BlACK FRIDAY

AKTUALNOŚCI

EOS M100 - Najmniejsza drukarka 3D do metalu

Przemysłowe rozwiązanie drukarki 3D do metalu w kompaktowej formie miało premierę podczas targów druku 3D FORMNEXT.

Drukarka 3D do metalu EOS M100 pracująca w technologii DMLS/SLM to rozwiązanie skierowane głównie do branży medycznej, gdzie dominuje jednostkowość i indywidualność produkcyjna. System charakteryzuje się cylindryczną komorą produkcyjną o średnicy 100 i wysokości 95 mm.

Drukarka 3D EOS M100 wyposażona jest w sprawdzony  200W włóknowy laser iterbowy, który znany jest ze swojej stabilnej pracy. Najmniejszy system serii M firmy EOS oferuje porównywalną jakość i powtarzalność produkcyjną jak EOS M290 przy niższych kosztach eksploatacji. Mała komora procesowa, wydajny system rozprowadzania proszku oraz sprawdzone parametry procesowe pozwalają na szybkie, wydajne i ekonomiczne wytwarzanie niewielkich serii produktowych.  Średnica plamki lasera wynosząca zaledwie 0,04 mm oraz wysoka rozdzielczość umożliwiają produkcję złożonych geometrycznie kształtów.

System EOS M100 występuje w wersji Standardowej oraz Dental. Drukarka 3D EOS M100 DENTAL to rozwiązanie które doskonale się sprawdzi w  małych i średnich laboratoriach dentystycznych dzięki krótkiemu cyklowi produkcyjnemu. Wykonanie kilkudziesięciu koron to zaledwie niecałe 4 godziny.

Aktualnie dostępne stopy to:

  • stal nierdzewna 316l,
  • stop kobalt chrom,
  • w niedalekiej przyszłości tytan Ti64.

W drukarce 3D do metalu EOS M100 znajdziemy kilkanaście komponentów wykonanych w technologii SLS takich jak np. zbiorniki z materiałem.

Źródło: Bibus Menos

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.