AKTUALNOŚCI

Integracja biblioteki narzędzi Adveon z Mastercam

Firmy CNC Software Inc. i Sandvik Coromant wydały oświadczenie o podjęciu współpracy, mającej na celu zintegrowanie Biblioteki Narzędzi Adveon z środowiskiem Mastercam. Adveon będzie pomagać użytkownikom Mastercam w dalszej poprawie wydajności obróbki i zwiększeniu bezpieczeństwa, a także w oszczędzaniu czasu poświęcanego na konfigurację obrabiarki. Dzięki zmniejszeniu zaangażowania operatora, zarówno spójność, jak i jakość danych będą lepsze.

Wykorzystując dane standardowego narzędzia od dowolnego dostawcy, za pomocą biblioteki narzędzi Adveon ™ można utworzyć potrzebny zestaw. Adveon będzie w pełni zintegrowany z Mastercam

Mastercam Software CNC jest oprogramowaniem CAD/CAM, dostarczającym narzędzia do projektowania i rozwiązywania problemów obróbki, od najprostszych do najbardziej złożonych. Do celów frezowania i toczenia Mastercam wykorzystuje najnowocześniejszą technologię Dynamic Motion, co zapewnia znaczącą poprawę wydajności produkcji i czasu jednostkowego oraz większą trwałość narzędzia.

Adveon wykorzystuje znormalizowane metody, zaprojektowane specjalnie w celu ułatwienia szybkiego i pewnego programowania CAM, które pozwala użytkownikom na:

  • opracowanie własnej biblioteki (bazy danych) narzędzi
  • wybór narzędzi do produkcji
  • nadzór i utrzymywanie asortymentu
  • szybkie i bezpiecznie opracowanie zestawów narzędzi
  • natychmiastowe przeglądanie wyników na modelach 2D i 3D
  • błyskawiczny eksport danych do programu Mastercam Tool Manager

Adveon współpracuje z każdym dostawcą narzędzi, którego katalog spełnia wymagania normy ISO 13399, a to zapewnia zachowanie dokładności wymiarów.

Korzystając z Adveon można odnieść daleko idące korzyści. Otwarty układ katalogu umożliwia znaczną oszczędność czasu poświęcanego na znalezienie i dobór narzędzi skrawających, eliminując potrzebę wyszukiwania informacji w katalogach lub przenoszenia danych z jednego systemu do drugiego. To z kolei może pomóc producentom w szybkim dostępie do informacji dotyczących potrzebnych narzędzi skrawających i pozwoli opracować najbardziej odpowiednie rozwiązania obróbkowe w połączeniu z najbardziej efektywnym doborem narzędzi. Dzięki Adveon użytkownicy mogą wybierać narzędzia używane w codziennej pracy, zachowywać i zmieniać asortyment oraz tworzyć własną bibliotekę narzędzi, po prostu kopiując i wklejając pozycje z katalogu. Wirtualne narzędzia można ze sobą łączyć, tworząc z nich szybko i pewnie różne zestawy, a dane są niemal natychmiast eksportowane do programu CAM i symulacji.

Zgodnie z przeprowadzonymi wcześniej badaniami opinii klientów zautomatyzowane wprowadzanie danych narzędzia skrawającego do systemów CNC może zwiększyć produktywność programowania NC za pomocą systemów CAM aż o 20 procent.

Adir Zonta, kierownik produktu odpowiedzialny za Adveon w Sandvik Coromant, komentuje to w taki sposób: “Nasza współpraca z CNC Software stwarza ogromną szansę dla użytkowników Mastercam, ponieważ wprowadzając do Tool Manager Library określone dane zestawu narzędzi, odpowiednie do odwzorowania modeli 3D, mogą zwiększyć swoją produktywność i jakość programowania NC. Służymy ponadto naszym doświadczeniem i wiedzą w dziedzinie obróbki wiórowej metali, co w świecie cyfrowej produkcji będzie dodatkowym atutem.”

Natomiast David Boucher, dyrektor ds. rozwoju produktu w CNC Software mówi, że: "Dzięki współpracy z firmą Sandvik Coromant będziemy w stanie bezpośrednio wykorzystywać dane ISO13399 oraz modele przestrzenne narzędzi w aplikacji Mastercam, a to usprawni cykl produkcyjny i poprawi produktywność naszych wspólnych klientów. Jednocześnie zmniejszy się liczba potencjalnych błędów programu, wynikających z wielokrotnego, manualnego powielania informacji narzędziowych.”

Biblioteka narzędzi Adveon to pierwsza aplikacja zarządzająca danymi zgodnymi z normą ISO13399, bezpośrednio podłączona do oprogramowania CAM. Adveon czyta i pobiera dane ISO13399 od dowolnego dostawcy narzędzi.

Źródło: Sandvik Coromant

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.