Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Mamy już GstarCAD 2016

Firma TMSys poinformowała o ukazaniu się najnowszej wersji GstarCAD, cieszącego się dużą popularnością uniwersalnego programu CAD 2D/3D.

GstarCAD 2016 cechuje większa wydajność, intuicyjność oraz stabilność działania w stosunku do swoich poprzedników. W programie wprowadzono również wiele przydatnych funkcjonalności, takich jak m.in.: obsługa nowych formatów plików, ulepszona edycja obiektów 3D czy dokładniejsze wymiarowanie. Jak zapewniają twórcy, GstarCAD 2016 został opracowany specjalnie z myślą o potrzebach współczesnych projektantów, by wyraźnie zwiększyć szybkość i skuteczność ich działań projektowych.

Lepsza wydajność

GstarCAD 2016 jest aż o 20% wydajniejszy od GstarCAD 2015. Różnicę można zauważyć przede wszystkim w trakcie korzystania z najpopularniejszych poleceń, takich jak: Otwórz, Kopiuj, Przesuń, Cofnij itp. W programie skrócono również czas przejść pomiędzy modelem a układem, które obecnie wykonywane są 2 razy szybciej. Na uwagę użytkowników zasługuje także udoskonalone wyświetlanie obiektów.

Teraz podczas przybliżania bądź oddalania okręgów i łuków, wszystkie obiekty wyświetlane są precyzyjnie, bez względu na ich liczbę w projekcie. W GstarCAD 2016 usprawniono działanie opcji przybliżania oraz oddalania okręgów i łuków. Dzięki temu, w trakcie wykonywania tych operacji, wszystkie obiekty są wyświetlane precyzyjnie. Optymalizacja dotyczy również możliwości snapowania do obiektów. Dzięki 2 nowym opcjom "Odległość od punktu końcowego" i "Podziel na segmenty", użytkownicy GstarCAD 2016 mogą szybko i dokładnie wyznaczać odległość od snapowanego punktu, bez straty czasu na zbędne obliczenia.

Zwiększona funkcjonalność

Najnowsza odsłona GstarCAD zyskała obsługę formatu DGN, znanego z programu MicroStation. Użytkownicy GstarCAD mogą teraz z łatwością importować wygenerowane w Microstation pliki oraz używać ich w formie podkładu.

W programie dodano również nowe funkcje związane z edytowaniem brył 3D, m.in.: Union, Subtract, Intersect, Imprint Edges, Color Edges itd. Kolejną przydatną nowość stanowi opcja Invert Fillet ( Odwrócone Zaokrąglenie), która szczególnie przypadnie do gustu specjalistom z branży konstrukcyjnej i meblarskiej. Warto także wspomnieć, o usprawnieniu narzędzi służących do wymiarowania.

Prostsza obsługa

W kwestii obsługi GstarCAD, jego twórcy postanowili wyjść na przeciw potrzebom wszystkich projektantów zarówno osób początkujących, jak i doświadczonych specjalistów. W rezultacie program jest bardziej intuicyjny i prostszy w obsłudze.

Użytkowników z pewnością ucieszy wiele zupełnie nowych opcji związanych z dynamicznym wprowadzaniem danych np. ulepszony wiersz poleceń, pozwalający na szybkie i intuicyjne wprowadzenie dowolnego polecenia. GstarCAD 2016 zyskał także niedostępne wcześniej możliwości edycji polilinii, a zwłaszcza menu kontekstowe ( wyświetlające się po najechaniu kursorem na uchwyt), dzięki któremu można szybko wybrać najbardziej potrzebną w danym momencie opcję.

Program GstarCAD 2016 zarówno w polskiej, jak i w angielskiej wersji językowej można bezpłatnie pobrać i przetestować TUTAJ >>>

Źródło: TMSys

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.