AKTUALNOŚCI

Już wkrótce wydanie 10 wersji SprutCAM

Zbliża się wydanie nowej 10 wersji oprogramowania SprutCAM. Nowa wersja przyniesie szereg pozytywnych zmian i nowych funkcji. Na szczególną uwagę zasługują nowe operacje i strategie zapewniające znaczny wzrost wydajności i jakości programowania CAM tj.:

Operacja SCALLOP czyli stały krok w bok w 3D. Równy krok w bok na całej powierzchni części 3D gwarantuje zachowanie właściwego toru narzędzia co doskonale nadaje się do obróbki skomplikowanych form i płaskorzeźb przy wysokich prędkościach.

Do głównych cech operacji Scallop należy m.in.:

- błyskawiczne obliczanie ścieżki narzędzia,
- jeden wjazd i wyjazd jeśli możliwe jest obrócenie,
- wysoka prędkość obróbki skrawaniem,
- możliwe jest generowanie ścieżek z zaokrąglonymi narożnikami.

Zaawansowana strategia planowania typu spiralnego przy wysokiej prędkości. Przejścia narzędzia będą tworzone w taki sposób, aby nigdy nie przekraczać podanego kroku w bok, dlatego też możliwe jest ustawienie maksymalnej prędkość posuwu bez obawy uszkodzenia narzędzia. Ostre narożniki ścieżki narzędzia mogą być zaokrąglone. Spiralna ścieżka będzie specjalnie konstruowana w taki sposób, aby nie zostawiać wysp na detalu.

Programowanie różnego typu maszyn do cięcia zapewniające zaawansowaną kontrolę narzędzia, które musi być skierowane wzdłuż ruchu. Narzędziem może być w tym przypadku np. nóż lub piła. Wymagane jest tu jednoczesna płynna obsługa 6 osi.

Na uwagę zasługuje również nowy symulator obróbki oraz podgląd ścieżki w czasie rzeczywistym.

Pełna lista nowości i zmian jest w trakcie opracowania i dostępna będzie już niebawem!

Ponad to warto dodać że firma NewTech Solutions Sp. z o.o., która jest dystrybutorem rozwiązania SprutCAM otrzymała niedawno certyfikat od producenta za jeden z najlepszych wzrostów sprzedaży oprogramowania SprutCAM w latach 2014-2015 w Europie.

Źródło: NewTech Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.