Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Drukowanie 3D z AutoCAD 2016 (Video)

Firma Autodesk jest partnerem dla kilku dostawców drukarek 3D do tworzenia fizycznych modeli z modeli 3D.

Użycie polecenia DRUKUJ3D w programie AutoCAD 2016, pozwala na przygotowanie pliku dla drukarki 3D na podstawie modelu 3D z pliku DWG. Model taki poleceniem DRUKUJ3D  (Menu AutoCAD/ Opublikuj/Wyślij do usługi drukowania 3D) zostaje przekształcany w reprezentację siatkową składającą się z trójkątów. Reprezentacja jest zapisywana w postaci pliku STL, który można wczytać do drukarki 3D w celu wydrukowania fizycznego modelu.

Tworzenie i uzyskiwanie modeli fizycznych – przykład

acadnews

Poniżej przedstawiono, od początku do końca, wszystkie podstawowe kroki umożliwiające utworzenie i uzyskanie modelu fizycznego:​

Przygotowanie modelu 3D

  • W celu zapewnienia prawidłowego wydruku modelu 3D, należy wprowadzić poprawki w modelu (wymaga to posiadania doświadczenia).

DRUKUJ 3D - Wybierz Bryły 3D, które mają zostać wydrukowane

  • Należy wybrać bryły 3D, które mają zostać wydrukowane.
  • Drukowane są tylko bryły 3D, które można wybrać, nawet jeśli istnieją inne elementy w rysunku.
  • W oknie dialogowym można zmienić wybór obiektów do wydruku, zmienić skalę wydruku i wymiary wydruku w poszczególnych osiach.

Zapisz rysunek jako plik STL

  • Rysunek należy zapisać w pliku STL.
  • Producenci drukarek 3D wymagają dostarczenia modelu do wydruku w tym formacie.

Wybór dostawcy usług

  • Należy wybrać dostawcę usługi drukowania 3D. Podejmując decyzję, należy dokładnie rozważyć koszty, materiały i wymagania minimalne.
  • Lista zatwierdzonych przez firmę Autodesk dostawców usług drukowania 3D, dostępna jest na stronie Autodesk 3D Printing.
  • Możemy polecić do wydruków 3D drukarkę Polskiej produkcji ZORTRAX M200. Drukarka jest łatwa w obsłudze i umożliwia wydruk praktycznie po wyjęciu z pudełka. Drukarka ta jest jedna z najlepszych drukarek 3D na świecie w tym segmencie rynkowym.

Wysyłanie pliku STL do dostawcy usług

  • Po wybraniu dostawcy usługi drukowania 3D, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta w celu uzyskania modelu.

Źródło: PCC Polska, Autodesk

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.